ПолiтДумка

Конкурент Tesla залучив від Amazon рекордні $2,6 млрд на розробку електрокарів

Январь 20
14:59 2021

Автовиробник Rivian, який готується запустити серійне виробництво електричних вантажівок і позашляховиків, у ході чергового раунду фінансування залучив $2,65 млрд, пише Forbes з посиланням на повідомлення компанії.

В якості інвесторів виступили фонд T. Rowe Price Associates, фонд корпорації Amazon Climate Pledge Fund, а також компанії Coatue, D1 Capital Partners і Fidelity Management and Research.

«Це критично важливий для нас рік, так як ми запускаємо електропікапи R1T, електропозашляховики R1S і вантажівки для Amazon. Підтримка і довіра наших інвесторів дозволяють нам зосередитися на цих запусках, одночасно розширюючи бізнес для наступного етапу розвитку», – заявив засновник і генеральний директор Rivian Роберт Джозеф Скаріндж.

З 2019 року компанія залучила $8 млрд, йдеться в повідомленні.

Rivian не розкрила оцінку вартості компанії, але, за словами джерела Bloomberg, з урахуванням підсумків нового раунду фінансування вона склала близько $27,6 млрд.

Компанія Rivian була заснована в 2009 році і спочатку збиралася створити спорткар у стилі Tesla Roadster, але в підсумку зосередилася на розробці електричних пікапів і позашляховиків. Кілька років компанія не проявляла себе в публічному полі, а в 2018 році розповіла про два своїх електрокари R1T і R1S.

Rivian заявила, що R1T і R1S можуть подолати відстань до 640 км без підзарядки, що значно більше, ніж у будь-якого з електромобілів її конкурента – компанії Tesla Ілона Маска. Rivian також обіцяла, що на відміну від Tesla її електрокари зможуть вільно їздити по бездоріжжю.

У середини 2020 року Tesla подала позов до Rivian, звинувативши компанію в переманюванні співробітників і крадіжці комерційної таємниці. У позові йшлося про те, що четверо колишніх фахівців Tesla, йдучи на роботу в Rivian, викрали конфіденційну інформацію. Компанія Ілона Маска також підозрює ще двох екс-співробітників. Rivian заперечувала звинувачення і стверджувала, що вимагає від усіх нових співробітників підтвердження, що вони не використовують на новому місці інтелектуальну власність колишніх роботодавців.

Крім електропікапов і позашляховиків, Rivian працює над електровантажівками для Amazon, яка до 2040 року планує скоротити вуглецеві викиди всіх своїх підрозділів до нуля, а до 2030 року – повністю перейти на енергію з відновлюваних джерел. В рамках цієї програми Amazon замовила у Rivian 100 000 вантажівок, не менше 10 000 з яких компанія повинна поставити до кінця 2022 року.

Источник: mind.ua

Share

Статьи по теме

Последние новости

Цены на молоко пока снижаться не будут — эксперты

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".