Корейські науковці навчили ШІ відчувати справжні емоції людини
Науковці припустили, що людські емоції можуть бути відображені у віртуальній реальності, а проте — у реальному часі. Саме таку технологію розробили спеціалісти UNIST з Південної Кореї. Відкриття обіцяє революцію в індустрії носимих пристроїв нового покоління, які зможуть надавати послуги, базуючись на емоціях користувача.
Серцем системи є інтерфейс PSiFI (personalized skin-integrated facial interface), який є автономним, легким у використанні, розтяжним і прозорим. PSiFI оснащений унікальним трибоелектричним двонапрямним датчиком деформації та вібрації, що дозволяє одночасно зчитувати вербальні та невербальні вирази. Інтеграція з ланцюгом обробки даних для бездротової передачі інформації забезпечує миттєве розпізнавання емоцій.
Технологія використовує алгоритми машинного навчання для точного та швидкого розпізнавання людських емоцій, навіть якщо обличчя людини закрите маскою. Інтеграція детекції деформації м’язів обличчя та вібрацій голосових зв’язок дозволяє системі розпізнавати емоції в реальному часі.
Систему PSiFI можна адаптувати під індивідуальні особливості кожного користувача. Крім того, за допомогою техніки багатофакторної зйомки була створена персоналізована маска, яка поєднує гнучкість, еластичність і прозорість.
Система вже знайшла застосування у віртуальній реальності для послуг цифрового консьєржа у різних сценаріях, включаючи розумні будинки, приватні кінотеатри та офіси. Здатність системи ідентифікувати індивідуальні емоції в різних ситуаціях дозволяє налаштовувати персоналізовані рекомендації за музикою, фільмами та книгами. Такий підхід не лише покращує розуміння людських емоцій, але й відкриває нові можливості для розвитку персоналізованих технологій та послуг, заснованих на емоційній взаємодії.
Источник: noworries.news