ПолiтДумка

Користувачі YouTube продають свої невикористані відеозаписи компаніям, що займаються штучним інтелектом

12 января
09:33 2025

Користувачі YouTube та інші творці цифрового контенту продають свої невикористані відеоматеріали компаніям штучного інтелекту , які шукають ексклюзивні відео для кращого навчання своїх алгоритмів ШІ, часто отримуючи тисячі доларів за угоду.

За словами людей, обізнаних з переговорами, OpenAI, Google Alphabet Inc. , медіа-компанія Moonvalley і кілька інших компаній зі штучного інтелекту спільно платять сотням творців контенту за доступ до їхніх неопублікованих відео. Цей вміст, який не був опублікований в інших місцях в Інтернеті, вважається цінним для навчання систем штучного інтелекту, оскільки він унікальний.

За словами людей, компанії, що займаються штучним інтелектом, наразі платять від 1 до 4 доларів за хвилину відзнятого матеріалу, при цьому ціни зростають залежно від якості чи формату відео. Наприклад, відео, зняте у форматі 4K, коштує дорожче, як і нетрадиційне відео, як-от відео, зняте з дронів або з використанням 3D-анімації. Більшість матеріалів, таких як невикористане відео, створене для таких мереж, як YouTube, Instagram і TikTok, продається десь від 1 до 2 доларів за хвилину.

Минулого року OpenAI , Meta Platforms Inc. і Adobe Inc. запустили відеогенератори штучного інтелекту, які можуть створювати реалістичні відео з текстових підказок. Однак для цього компаніям зі штучним інтелектом потрібні величезні обсяги даних для навчання, іноді мільйони годин відеоконтенту.

«Це гонитва озброєнь, і їм усім потрібно більше відеоматеріалів», — сказав Ден Левітт, старший віце-президент із творців Wasserman, який представляє зірок соціальних мереж, таких як YouTuber MatPat і модний впливовий діяч Taylen Biggs. «Я бачу вікно в наступні пару років, коли ліцензування відзнятого матеріалу стане прибутковим для творців, які готові це робити. Але я не думаю, що це вікно триватиме так довго».

Деякі творці контенту щороку знімають сотні годин відеоматеріалу в процесі створення відео для YouTube, Instagram або TikTok. Але більша частина цього вмісту насправді ніколи не потрапляє в Інтернет, тобто творці не заробляють на ньому грошей. Продаючи цей контент компаніям зі штучним інтелектом, творці мають можливість диверсифікувати свій прибуток за межі рекламних угод з брендами.

«У Moonvalley переважна більшість наших навчальних даних надходить безпосередньо від творців контенту та кінематографістів, які зацікавлені в ліцензуванні будь-якого відеоконтенту, яким вони володіють», — написала компанія в заяві, надісланій Bloomberg. Представники Google і OpenAI відмовилися від коментарів.

Компанії штучного інтелекту зазнали жорсткої критики за використання тексту, відео та фотографій, розміщених в Інтернеті, без компенсації людям, які створили цей вміст. Минулого року видавці новин , актори та окремі автори контенту подали позови проти OpenAI, Meta, Nvidia Corp. та інших за використання їхньої інтелектуальної власності для створення моделей штучного інтелекту та ймовірне порушення захисту авторських прав.

«Усе, що ви публічно опублікували, по суті, доступне для захоплення, і ми бачили, як компанії просто копіювали це та вводили в свою систему», — сказав Левітт, який заохочував творців підписувати ліцензійні угоди. «Це спосіб фактично взяти участь у цьому, зробити це набагато більш законним, структурованим способом, і тепер у вас принаймні є певний плюс».


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

смартфон Galaxy S25 містить знайомі функції з iPhone

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!