Криптоманінг у США поглинає критичний обсяг енергії
Відповідно до оприлюдненого сьогодні звіту Управління наукової та технологічної політики Білого дому , операції криптоіндустрії в США споживають приблизно стільки електроенергії, скільки всі домашні комп’ютери країни разом узяті . Звіт малює найчіткішу картину того, скільки криптооперації коштують як енергосистемам, так і навколишньому середовищу в США. У ньому також описано деякі потенційні дії, які може вжити адміністрація Байдена для вирішення цих проблем.
Зокрема, законодавці-демократи були стурбовані тим, чи може криптоіндустрія, яка вибухнула в США за останній рік, зірвати кліматичні цілі. І оскільки екстремальні погодні умови підштовхують електромережі до межі своїх можливостей у США, зростає занепокоєння, що найбільш енергоємні криптовалюти можуть створити ще більше навантаження на і без того вразливі енергетичні системи.
Згідно з новим звітом, операції з криптовалютними активами використовують від 0,9 до 1,7 відсотка загального споживання електроенергії в США. І спалювання такої кількості електроенергії створює викиди парникових газів, які нагрівають планету. Діяльність криптоактивів у США спричиняє приблизно стільки ж забруднення парниковими газами, скільки все дизельне паливо, що використовується на залізницях країни, йдеться у звіті. Це становить від 25 до 50 мільйонів метричних тонн вуглекислого газу на рік, або від 0,4 до 0,8 відсотка загальних викидів парникових газів у США.
Дані у звіті включають криптовалюти, NFT та інші токени, що використовують технології блокчейн. Але є одна конкретна технологія, яка спричиняє більшість цих проблем: це свого роду система безпеки, яка називається доказом роботи, яка зараз лежить в основі найбільших криптовалютних мереж: Bitcoin та Ethereum.
Деякі операції з майнінгу криптовалют навіть відродили застарілі вугільні та газові електростанції, які, як очікується, були закриті. Це може зірвати зусилля США щодо боротьби зі зміною клімату. «Перезапуск вугільних та інших установок, які працюють на викопному паливі, зводить нанівець прогрес, досягнутий Сполученими Штатами» у скороченні викидів парникових газів, йдеться у звіті.
Раніше Китай був базою для більшості операцій з видобутку біткойнів. Але майнери розрослися по всьому світу після того, як у 2021 році Китай розправився з ними. США швидко стали новим найбільшим центром майнінгу криптовалют, на який припадає близько 38 відсотків світового майнінгу біткойнів.
Це залишило законодавців, щоб з’ясувати, як реагувати на біткоін-майнерів у русі. Штат Нью-Йорк став першим епіцентром криптомайнерів у США. Але деякі видобувні операції там уже починають припинятися , оскільки законодавці штату починають створювати обмеження для галузі, що розвивається. Техас привітав криптоіндустрію, але приплив нових майнінгових ферм збільшує навантаження на і без того вразливу мережу, а також може збільшити рахунки жителів за електроенергію.
Звіт закликає федеральні агентства вжити заходів, щоб уникнути потенційних ризиків, пов’язаних з майнінгом криптовалют. Для початку йдеться про те, що Агентство з охорони навколишнього середовища, Міністерство енергетики та інші федеральні агентства співпрацюють з місцевими політиками та криптоіндустрією, щоб розробити стандарти продуктивності для «екологічно відповідальних» криптотехнологій. Ці стандарти повинні підштовхнути галузь до переходу на чисту енергію, споживаючи менше енергії в цілому, йдеться у звіті.