ПолiтДумка

Лідер штучного інтелекту пропонує новий тип тесту Тюрінга для чат-ботів

20 июня
19:09 2023

Проходження тесту Тюрінга стало північною зіркою в галузі штучного інтелекту, головною метою, яка навіть надихнула справжній конкурс , який тривав протягом 30 років. Тож вражає, і, можливо, недооцінюється, що поточний урожай генеративних інструментів штучного інтелекту, здається, дуже близький до подолання цього легендарного порогу.

ChatGPT, Google Bard і чат-бот Bing вступають у плавні розмови. Внутрішня мовна модель Google LaMDA, як відомо, переконала одного з дослідників компанії, Блейка Лемуана, що вона розумна. А в нещодавньому онлайн-опитуванні розробника Ai21 Labs під назвою Human or Not: A Social Turing Game учасникам дали дві хвилини, щоб вирішити, з якою людиною вони спілкуються в онлайн-чаті чи роботом. Люди, які спілкувалися з ботом, вгадували правильно лише в 60% випадків.

Питання в тому, чи має значення проходження тесту Тюрінга. «Цілком незрозуміло, чи є це важливою віхою, чи ні», — сказав Мустафа Сулейман, засновник DeepMind, нині підрозділу Google, і засновник Inflection.Ai , стартапу, що створює персональних помічників ШІ. «Це нічого не говорить нам про те, що система може робити або розуміти, нічого про те, чи встановила вона складні внутрішні монологи чи може брати участь у плануванні над абстрактними часовими горизонтами, що є ключовим для людського інтелекту».

Тест Тюрінга, як стверджує Сулейман у своїй майбутній книзі « Прийдешня хвиля : технологія, потужність і найбільша дилема двадцять першого століття» , більше не служить джерелом натхнення чи значущим показником ШІ. Його слід замінити.

Книга — це роздуми про зростаючу силу ШІ, яка, як він стверджує, розбивається над суспільством, як нестримна хвиля, і змінить практично все. Сулейман є доповідачем на щорічному технологічному саміті Bloomberg цього четверга в Сан-Франциско. (До складу також входять Сем Альтман з OpenAI, венчурний капіталіст Рейд Хоффман, головний виконавчий директор Zoox Айча Еванс, генеральний директор Amazon Web Services Адам Селіпскі та багато інших. Повний список доповідачів тут; ви можете зареєструватися тут, щоб відвідати особисто або дивитись онлайн.)

Конференція, як і провокаційний фоліант Сулеймана, буде зосереджена не лише на сучасному стані штучного інтелекту та супутніх проблемах, таких як переміщення з роботи та наслідки дезінформації, але й на практичних шляхах просування — як-от пропозиція Сулеймана щодо заміни тесту Тюрінга.

Описуючи свою пропозицію, Сулейман стверджує, що в технологічній індустрії існує недоречна увага до віддаленої можливості досягнення штучного загального інтелекту, або AGI: алгоритмів з когнітивними здібностями, які відповідають або перевищують людські. Замість цього він сказав, що більш досяжною та значущою короткостроковою метою є те, що він називає штучним інтелектом або ACI: програми, які можуть встановлювати цілі та виконувати складні завдання з мінімальним втручанням людини.

Щоб визначити, чи досягла машина ACI, він описує «сучасний тест Тюрінга» — нову північну зірку для дослідників — у якому ви даєте штучному інтелекту 100 000 доларів і перевіряєте, чи зможе він перетворити початкові інвестиції на 1 мільйон доларів. Для цього бот повинен дослідити бізнес-можливість електронної комерції, створити креслення для продукту, знайти виробника на сайті, як-от Alibaba, а потім продати товар (разом із письмовим описом) на Amazon або Walmart.com.

Сулейман очікує, що ШІ подолає цей більш практичний поріг десь у наступні два роки. «Ми не просто дбаємо про те, що може сказати машина ми також дбаємо про те, що він може зробити », – пише він. І коли це станеться, він каже: «Наслідки для світової економіки сейсмічні».

Велика історія

У TDC у Копенгагені потенційними підозрюваними були керівники вищої ланки . Офіси компанії були скомпрометовані, за людьми стежили. А потім були дрони.

Отримати повний заряд


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Генсек Ради Європи: Наша мета — створити спецтрибунал для Росії вже цього року

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!