ПолiтДумка

лікарі розповіли на що це може вказувати

15 октября
08:18 2022

Біль або судоми в ногах під час фізичної активності можуть вказувати на ранню ознаку стану, що називається захворюванням периферичних артерій. Тому за наявності судом та різних болів варто пройти обстеження у лікаря. Подробиці розповіли британські лікарі та, зокрема, судинний хірург Метью Сіндрік.

Захворювання виникає, як у артеріях кінцівок розвивається бляшка, яка обмежує приплив крові до ніг, іноді до рук. Цей стан частіше зустрічається у людей похилого віку і зачіпає до 10% людей у ​​віці 60-70 років.

У найтяжчих випадках хвороба може призвести до ампутації, хоча вона не викликає симптомів на ранніх стадіях.

Симптоми

Перший і найбільш поширений симптом, який люди помічають, – це біль, судоми або тяжкість в одній або обох ногах під час ходьби або фізичних вправ. Ці симптоми виникають через те, що м’язи не можуть отримувати достатньо кисню та поживних речовин.

У міру розвитку захворювання периферичних артерій симптоми зазвичай стають серйознішими і можуть включати:

  • рани та виразки на ногах, які не гояться,
  • постійний біль або оніміння.

Будь-який може бути провісником початку гангрени.

«Судинні проблеми, як правило, швидко загострюються без оперативної діагностики та втручання, особливо у пацієнтів, які мають рани на ногах, які не гояться», – попередив лікар. “Чим раніше ви помітите ознаки і отримаєте оцінку, тим швидше ми зможемо направити вас на шлях лікування”.

Генетика та лікування

Генетика відіграє певну роль у цьому захворюванні, але інші 4 з 5 головних факторів ризику піддаються контролю, а саме:

  • куріння
  • високий кровяний тиск
  • високий рівень холестерину в крові
  • високий рівень цукру на крові чи діабет.

«Куріння – безперечний лідер. Захворювання периферичних артерій набагато частіше зустрічається у курців, ніж у людей, які не палять», – пояснив лікар.

Поради від лікаря

За словами судинного хірурга, слід почати з відмови від куріння, сформувати структуровану звичку до вправ та працювати зі своїм лікарем, щоб керувати цими факторами ризику. «Навіть якщо вам в кінцевому підсумку буде потрібно хірургічне втручання, довгострокові результати сильно залежать від того, наскільки добре керуються ці інші фактори», – наголосив експерт.

Лікування може містити зміни дієти, фізичні вправи, ліки або процедури для відкриття заблокованих артерій.

Источник: greenpost.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

В операційній системі Android 16 з’являться нові функції для слухових апаратів

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!