Лікарі вигадали, як визначити ризик серцево-судинних захворювань за голосом
Американські дослідники навчили алгоритм виявляти крихітні зміни у людському голосі, які можуть бути індикатором серцево-судинних захворювань.
Дослідження передбачає, що лікарі можуть виявити ризик серцевого нападу у пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, слухаючи один лише їхній голос.
Комп’ютерний алгоритм зумів виявити пацієнтів із серцевими захворюваннями, найбільш схильних до ризику серйозних ускладнень, шляхом пошуку підказок у голосових записах.
За словами дослідників, крихітні зміни в частоті, тоні або висоті будь-якої мови, які не вловлюються людським вухом, можуть дати ключ до розуміння здоров’я серця.
Хоча точна причина впливу голосу на здоров’я серця неясна, медики вважають, що цей зв’язок криється в тому, як нервова система регулює несвідомі функції тіла, такі як голосовий апарат, артеріальний тиск і частота серцевих скорочень.
Вчені виявили також, що ті, хто набрав «високий» бал в оцінці голосу ІІ, більш ніж у два з половиною рази частіше страждали від ускладнень серцево-судинних захворювань, таких як серцевий напад.
Дослідники сподіваються, що цей метод колись стане черговим інструментом для виявлення людей з ризиком серцево-судинних захворювань.
Источник: glamour.kyiv.ua