Літій-сірчані батареї можуть стати ефективнішими, дешевшими та довговічнішими: що зробили вчені
Дослідники створили інноваційну добавку для електроліту, яка ефективно пом’якшує відомі проблеми літій-сірчаних акумуляторів.
Група вчених з Аргоннської національної лабораторії (ANL) Міністерства енергетики США розробила нову конструкцію електроліту, яка може підвищити щільність енергії, знизити вартість і збільшити термін служби літій-сірчаних акумуляторів. Про це йдеться у пресрелізі на сайті ANL.
Літій-сірчані акумулятори вважаються однією з найперспективніших альтернатив літій-іонним. Однак ці батареї не позбавлені недоліків, включно з коротким терміном служби через небажану міграцію полісульфідних іонів, а також нерівномірний розподіл і виникнення хімічних реакцій усередині системи.
Щоб розв’язати цю проблему, дослідники розробили інноваційну добавку для електроліту, яка утворює плівку як на аноді, так і на катоді, пригнічуючи човниковий ефект, підвищуючи стабільність комірки і сприяючи створенню іонної транспортної «магістралі» по всьому електроду. Така конструкція також мінімізує розчинення сірки і підвищує однорідність реакції, даючи змогу використовувати добавки, які раніше вважалися несумісними.
«Добавка, звана добавкою кислоти Льюїса, являє собою сіль, яка реагує з полісульфідними сполуками, утворюючи плівку по всьому електроду. Головне — забезпечити незначну реакцію для формування плівки, а не безперервну реакцію, яка витрачає матеріал і знижує щільність енергії», — пояснив один з авторів дослідження Гуйліанг Сюй.
Щоб перевірити концепцію, вчені порівняли свій електроліт з добавкою до звичайного електроліту, що використовується в літій-сірчаних батареях. Дослідження показало, що нова конструкція ефективно пом’якшує відомі проблеми, а також покращує перенесення іонів. Це було підтверджено рентгенівськими методами.
«Ми вважаємо, що завдяки подальшій оптимізації та розробці сірчаних електродів акумулятори Li-S зможуть досягти вищою щільності енергії та кращої загальної продуктивності, що сприятиме їхньому комерційному впровадженню», — заявив Гуйліанг Сюй.
Источник: focus.ua