Looking Glass представила кишеньковий голографічний дисплей
Стартап Looking Glass Factory зі штаб-квартирами в США та Гонконгу займається розробкою дисплеїв, здатних передавати ефект тривимірної картинки без спеціальних окулярів або гарнітур. Минулого року він уже показував настільні екрани від 7,9 до 65 дюймів, а тепер представив свою найдоступнішу і портативнішу модель — Looking Glass Go за 300 доларів.
У новій моделі Looking Glass поєднуються два великі технологічні тренди: тривимірні дисплеї та генеративний ІІ, здатний забезпечити контент для голографічних пристроїв. «Looking Glass Go використовує обидві ці інновації та з’єднує їх у неймовірно компактну систему, яку можна застосовувати всюди, – заявив керівник компанії Шон Фрейн. — Це майбутнє, про яке я мріяв у дитинстві».
Як і попередні моделі – робоча станція Pro та екран Looking Glass 65 – нова Go дає можливість поринути у тривимірне зображення без спеціальних окулярів або гарнітур, пише New Atlas.
Екран з діагоналлю 6 дюймів у десять разів тонший за попередні моделі Looking Glass, і досить маленький, щоб поміститися в кишеню або сумочку. Щоправда, все одно доведеться підключати його до акумулятора чи мережі – своєї батареї він не має. Плюс це перша модель з Wi-Fi для скачування голограм із хмари.
Роздільна здатність дисплея 1440×2560 (491 ppi). Кут огляду 58 градусів. Розміри 16×8 х 1,9 см, маса 235 г. Передбачувана роздрібна ціна — $300, але на Кікстартері можна встигнути придбати Go за $199.
У комплекті йде пакет програм на базі ІІ, які перетворюють звичайні двовимірні знімки на тривимірні голограми, «уявляючи собі десятки перспектив однієї і тієї ж фотографії». Пристрій зможе показувати 3D-зображення, завантажені з хмари, голографічне мистецтво і сцени, скановані за допомогою Luma AI. А через додаток Liteforms і ChatGPT є можливість генерувати голограми на текстовий запит, а також створювати з них власного цифрового помічника «з голосом і рисами характеру».
Для роботи з програмами спеціальних навичок не потрібно, проте 3D-художники та кодери зможуть використовувати плагіни та бібліотеки Unity, Unreal, Blender та WebXR для створення програм із голографічними зображеннями.
Фахівці з Університету Сучжоу спробували вирішити проблему стереоскопічних екранів за допомогою нового дисплея. Він проектує щільне світлове поле, що створює тривимірний ефект, а спостерігати об’ємне зображення можна з будь-якої точки без окулярів та гарнітур. Секретний інгредієнт вчених – інноваційна плоска лінза.