Людина досягає максимального інтелекту до 70 років
Директор медколеджу Університету Джорджа Вашингтона стверджує, що мозок літньої людини набагато пластичніший, ніж прийнято вважати. Не випадково серед людей за 60 багато таких, хто лише розпочав свою творчу діяльність.
Звісно, мозок не так швидко працює, як у молодості. Однак він виграє у гнучкості. Тому з віком ми швидше приймаємо правильні рішення і менше зазнаємо негативних емоцій. Згодом у головному мозку збільшується кількість мієліну, досягаючи максимуму у 60-80 років. Ця речовина сприяє швидкому проходженню сигналу між нейронами. Можливо тому пік інтелекту припадає приблизно на 70 років. Крім того, після 60 років людина може одночасно використовувати дві півкулі. Це дозволяє вирішувати значно складніші завдання.
Професор Мончі Урі з Монреальського університету вважає, що мозок літньої людини вибирає найменш енергоємний шлях, скорочуючи непотрібні та залишаючи лише правильні варіанти вирішення завдання. Проведено дослідження: проходячи тести, молоді люди багато плуталися, тоді як ті, кому за 60, приймали правильні рішення.
Особливості роботи мозку літньої людини
1. Нейрони головного мозку не відмирають, як вважається. Між ними просто зникають зв’язки, якщо людина не займається розумовою працею.
2. Розсіяність і забудькуватість з’являються через надлишок інформації. Тому не потрібно зосереджуватися все життя на непотрібних дрібницях.
3. Починаючи з 60 років людина при прийнятті рішень використовує одночасно не одну півкулю, як молоді люди, а обидві.
Отже, висновок: якщо людина веде здоровий спосіб життя і має наповнену розумову діяльність, інтелектуальні здібності не знижуються з віком, а зростають, досягаючи піку до 80-90 років.
Источник: charter97.org