ПолiтДумка

Microsoft розвиває ядерні технології для забезпечення енергією своїх дата-центрів

26 сентября
11:57 2023

Microsoft оголосила про вакансію головного менеджера з програм у галузі ядерної технології , який відповідатиме за розробку та впровадження глобальної стратегії в галузі малих модульних реакторів (Small Modular Reactors, SMR) та мікрореакторів.

Наприкінці 2022 року компанія придбала сертифікати на чисту енергію (CEC) від канадської енергетичної компанії Ontario Power Generation (OPG) для забезпечення енергією своїх дата-центрів. Сертифікати включають енергію від традиційних ядерних джерел, але в перспективі можуть розширитися за рахунок CEC від майбутнього розгортання SMR, планованого OPG.

Сертифікати на чисту енергію (Clean Energy Certificates, CECs) – це документи, що підтверджують виробництво певної кількості електроенергії з відновлюваних (сонячна та вітрова енергія) або інших чистих джерел енергії. У деяких контекстах і регіонах ядерна енергія може бути включена до категорії чистих джерел енергії через відсутність викидів вуглекислого газу при виробництві електроенергії.

В описі вакансії йдеться, що кандидат керуватиме технічною оцінкою інтеграції SMR та мікрореакторів для забезпечення енергією дата-центрів, на яких базуються хмарні сервіси та штучний інтелект Microsoft.

Крім того, новий співробітник працюватиме в команді з інновацій в галузі енергетики Microsoft, а також відповідатиме за дослідження та розробку інших передкомерційних енергетичних технологій. У Microsoft заявили, що команда рухається у напрямку зміни способів виробництва та споживання енергії.

В умовах глобальної енергетичної кризи та прагнення переходу на відновлювані джерела енергії доступність електроенергії стала критичною проблемою для будівельників ЦОДів. На відміну від традиційних ядерних електростанцій, які часто перевищують бюджет та терміни, малі модульні реактори розглядаються як спосіб швидкого та дешевшого розгортання ядерної енергії.

Microsoft, разом з іншими великими гравцями ринку, активно досліджує можливості ядерної енергії, щоб забезпечити надійне та чисте енергопостачання своїх глобальних операцій у майбутньому.

За даними аналітичної компанії Synergy Research Group, навіть без урахування глобального збільшення споживання електроенергії, енерговитрати ЦОД вже стали помітним пунктом витрат для окремих регіонів і країн в цілому. Тим часом ринок дата-центрів продовжує активно розвиватися: витрати на локальні ЦОДи збільшуються в середньому на 2% щорічно, тоді як витрати на хмарні сервіси стрімко зростають, збільшуючись в середньому на 42% на рік і досягаючи позначки $227 мільярдів у 2022 році. року.

До того ж, на ринку з’явився новий великий споживач електроенергії – штучний інтелект. У період підвищеного інтересу до нейромереж глобальне навантаження на інфраструктуру збільшилося на 2,1 ГВт, і враховуючи, що всі промислові прискорювачі від Nvidia, такі як H100, негайно вводяться в експлуатацію, ця цифра продовжує збільшуватися.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

157 мільйонів євро для України: ІТ-коаліція посилює оборонний сектор

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!