ПолiтДумка

Москва розгортає дезінформаційну кампанію перед виборами у США

03 марта
08:24 2024

Росія намагається втрутитися в майбутні вибори президента США. Про це повідомили в NBC News, посилаючись на колишніх американських чиновників і кіберекспертів. За їхніми словами, Москва використовує підроблені онлайн-акаунти і ботів, щоб завдати шкоди кампанії президента Джо Байдена і Демократичної партії, а також підірвати американську підтримку України.

Поширюючи фейки щодо президента США Джо Байдена, Москва намагається підірвати американську військову допомогу Україні. Про це повідомляє NBC News, посилаючись на американських офіційних осіб і кіберекспертів. 

Вони занепокоєні тим, що Росія спробує втрутитися в американські вибори за допомогою підроблених аудіо- або відеозаписів з використанням інструментів штучного інтелекту або за допомогою злому. 

За оцінкою американської розвідки, на проміжних виборах 2022 року Росія знову націлилася на Демократичну партію.  

“Тепер є побоювання, що вони повторюють тактику, яку ми бачили 2016 року, коли вони вкрали зламану інформацію в керівництва Демократичної партії і потім злили її. Що, як ви знаєте, мало зашкодити кампанії Гілларі Клінтон. І, звісно, всі в США і за межами уряду кажуть, що в Росії є дуже сильний стимул спробувати підірвати перевиборчу кампанію Джо Байдена і демократів, тому що вони хочуть послабити американську підтримку України і єдність США з країнами НАТО”, — заявив експерт із питань національної безпеки і міжнародних відносин Ден Де Люс.

Проросійські пропагандистські кампанії в інтернеті, які активізувалися в соціальних мережах перед американськими президентськими виборами 2016 року, сьогодні є звичайною справою. 

Експерти та колишні американські офіційні особи констатують, що поглиблення політичної поляризації в США є ґрунтом для російських маніпуляцій. 

“У спробі поглибити розбіжності Росія за останній місяць посилила політичну суперечку між адміністрацією Байдена і главою Техасу Грегом Ебботтом з приводу безпеки на кордоні Техасу. Російські політики, блогери, державні ЗМІ та боти просувають ідею про те, що США рухаються до нової “громадянської війни”, — з публікації NBC News.

Аналогічних зусиль Москва докладає і в Європі, впевнені експерти. У лютому в Парижі заявили, що Росія розгорнула широку пропагандистську кампанію, намагаючись вплинути на червневі вибори до Європарламенту. 

“Росія прагне зруйнувати європейську єдність. Гірше того, вона хоче виснажити наші демократії, обманюючи наші уми, розмиваючи межі істинного і хибного, маніпулюючи інформацією. І, як ви знаєте, на початку червня 400 млн виборців прийдуть на виборчі дільниці, щоб вільно висловити свій голос. Росія спробує вкрасти це право, вкрасти демократичні дебати, і ми мобілізуємося, щоб захистити наших громадян від маніпуляцій з інформацією”, — наголосив міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне.

У лютому у Франції розкрили масштабну компанію російської дезінформації, яка спрямована проти України та її союзників. Про це повідомила французька розвідка. Йдеться про мережу з щонайменше 193 сайтів, які масово ретранслюють публікації російських інформаційних агентств і блогерів. Їхнє завдання виправдати повномасштабну війну Росії проти України, а також вплинути на громадську думку, зокрема у Франції. 

Також компанії з дезінформації Москва використовувала і щодо Німеччини та Польщі, йдеться в доповіді. 

“Ми бачимо зараз з тими протестами фермерів та інших працівників аграрної сфери, які є в Європейському Союзі, оскільки це не тільки стосується блокування українського кордону, протести такі є у Франції, в Німеччині та інших країнах. Це ті самі інструменти, які використовує РФ. Вони за допомогою інформаційного впливу підігрівають це все, роблять різні види, поширюють дезінформацію, також фінансують конкретних деяких діячів політичних у різних країнах”, — акцентував експерт-міжнародник Максим Несвістайлов.

Зробити більше для захисту від російської пропаганди напередодні майбутніх європейських виборів закликала віцепрезидент Єврокомісії Віра Йоурова. Як пише Politico, щоб домогтися більш узгоджених дій у відповідь на російську кампанію з дезінформації Йоурова відвідає низку європейських столиць.

Источник: uatv.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Зеленський звільнив Сибігу з посади заступника керівника ОП

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!