ПолiтДумка

Motorola – що стало з легендарним брендом

09 сентября
09:19 2022

Важко переоцінити вплив Motorola на промисловість мобільних телефонів. Вона створила легендарні пристрої Motorola RAZR V3, Motorola C115, Motorola E398 та багато інших. Розкажемо, як розвивався мобільний підрозділ цієї компанії і що з ним відбувається зараз.

Американська компанія Motorola була заснована в 1928 році, мала назву Galvin Manufacturing і спочатку випускала блоки живлення для радіоприймачів. Назву Motorola компанія отримала лише у 1947 році, після того як зареєструвала свою першу однойменну торгову марку для автомобільного радіоприймача.

У подальші роки компанія займалася електротехнікою та телекомунікаціями, у 1956 випустила перший у світі пейджер, а у 70-90-ті перейшла до виробництва мікропроцесорів. Motorola стала однією із засновниць розробки систем мобільного зв’язку, а тому створення власних мобільних пристроїв не змусило на себе чекати.

Як такого окремого мобільного підрозділу компанія не мала, а реформування відбулося лише у 2011 році – Motorola перетворилася на дві незалежні компанії під назвами «Motorola Solutions» та «Motorola Mobility». Проте до цього часу організація вже зазнала величезних збитків, пов’язаних з виробництвом телефонів.

Випуск власних мобільних пристроїв від Motorola почався набагато раніше – 1973 року. Тоді компанія розробила прототип системи стільникового зв’язку DynaTAC, частиною якої був бездротовий телефон. Потім у 1989 році була випущена MicroTAC – компактніша і просунута для того часу модель. На ній був встановлений крихітний дисплей, що містив лише 8 символів.

Свій перший розкладний телефон під назвою StarTAC Motorola випустила в 1996 році. Він був дуже легким і невеликим за розміром пристроєм вагою всього 88 грам.

Приблизно в цей час компанія зіткнулася з проблемою: кілька мільярдів доларів, вкладені в проект супутникової телефонії Iridium, були безповоротно втрачені, оскільки сам проект виявився провальним. Невдалі інвестиції супроводжувалися і постійно зростаючою конкуренцією Nokia, яка активно завойовувала ринок випуском інноваційних мобільних телефонів.

Щоб якось змінити ситуацію, було ухвалено рішення щодо розробки Motorola RAZR V3. Пристрій планувалося зробити іміджевим, а отже й дорогим – його вартість викликала побоювання у керівництва, але розробку не припинили і не дарма. Motorola RAZR V3, що вийшла в 2004 році, стала найбільш продаваною моделлю компанії і отримала шалену популярність аудиторії. Вона відрізнялася не лише стильним дизайном, але й тонким корпусом, клавіатурою з підсвічуванням та камерою з роздільною здатністю 640 на 480 пікселів.

Цього ж року було випущено Motorola E398 ― «музичний» телефон зі стереозвучанням та великим набором функцій. Він працював із аудіофайлами форматів MIDI або MP3, а для зберігання музики використовувалася картка пам’яті.

2004 рік ознаменувався виходом і іншої легендарної моделі ― Motorola C115. Легкий та компактний бюджетний телефон, який став першим у багатьох. Простий, але приємний дизайн, величезна батарея і навіть кілька ігор – цього вистачило, щоб у серцях людей відклалися приємні спогади про цю модель.

Були і ще кілька значущих або цікавих пристроїв:

  • 2002 рік, Motorola V70 – пристрій незвичайного форм-фактора з кришкою, що обертається, який хоч і не був особливо функціональним, але відразу привертав увагу.
  • 2006 рік, Moto Q – модель із QWERTY-клавіатурою та кольоровим екраном, яка працювала на Windows Mobile 5.0.

Після того, як Motorola розділилася на дві незалежні компанії, її мобільний підрозділ викупив Google. У 2014 році Motorola Mobility знову чекав продаж – тепер уже компанією Lenovo. Саме в цей період бренд із «Motorola» перетворився на короткий «Moto», а випускатися почали смартфони, які хоч і не стали легендарними, але тримали планку якості на високому рівні.

Серед них були Moto G Power із ємним акумулятором та автономною роботою до трьох днів, Motorola Edge+ із вигнутим безрамковим екраном, і навіть розкладачка Motorola Razr 2 2020 року випуску. І хоча за багатьма оцінками остання модель вийшла невдалою, в 2022 Motorola знову порадує фанатів «перевиданням» легендарної моделі ― смартфоном під назвою «Moto Razr 2022». Подивимося, що з цього вийде.

Источник: gsminfo.com.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Тренер Колоса: Наконец-то Боливар забил

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!