МЗС Угорщини знало про російські кібератаки, які публічно назвали брехнею
У 2022 році угорські журналісти повідомили, що російські хакери зламали мережу МЗС Угорщини та отримали доступ до закритих даних. Влада Угорщини публічно назвала це брехнею. Однак у новому розслідуванні йдеться, що в уряді знали про кібератаку і злам.
Про це йдеться у матеріалі видання 444.
Ще в березні 2022-го видання Direkt36 опублікувало розслідування, у якому стверджувалося, що російські спецслужби атакували та зламали ІТ-системи Міністерства закордонних справ і торгівлі Угорщини.
Як зазначається, у другій половині 2021 року стало відомо, що росіяни повністю скомпрометували мережу МЗС і внутрішнє листування, а також зламали зашифровану мережу, яка використовується для передачі державної та дипломатичної інформації під грифом «з обмеженим доступом» і «конфіденційно».
Причому, як стверджувало Direkt36, очільник міністерства Петер Сійярто про це знав. Але все одно публічно підтримував росію та навіть отримав від кремля орден Дружби за заслуги.
Тоді, на тлі наближення парламентських виборів у країні, Сійярто на запитання журналістів відрізав: «Ми не реагуємо на передвиборчу брехню» (переклад приблизний).
Журналісти видання 444 стверджують, що отримали у своє розпорядження лист гендиректора Служби національної безпеки Угорщини, яка обслуговує технічні потреби всіх інших секретних служб. У документі, датованому вереснем 2021 року Гедвіг Сабо доповів про тривожний стан ІТ-мережі МЗС. Адресатом звіту є Тамаш Варга, який тоді був державним секретарем, відповідальним за цивільну розвідку в Міністерстві закордонних справ.
У листі йшлося, що понад 4000 робочих станцій і понад 930 серверів стали ненадійними через вплив. Хакерам вдалося побачити листи, файли, особисті дані співробітників МЗС і багато іншої конфіденційної інформації.
Сабо також вказав своїм начальникам, хто атакував ІТ-систему угорської дипломатії: групи ГРУ, ФСБ та СЗР росії.
Журналісти знову запитали Сійярто про хакерські атаки. Не знаючи про лист у розпорядженні розслідувачів, той сказав, що не знає про атаки, а влада має інструменти для їх запобігання. Коли ж журналісти показали Сійярто листа, той заявив, що відповідні органи вжили необхідних заходів. А також припустив, що журналісти отримали лист незаконно, від якоїсь розвідки.
«Я вважаю, що їм варто бути обережними», — цитує слова Сійярто видання 444.
Журналісти запевнили, що отримані документи не підпадають під дію Закону про захист секретних даних, а перед публікацією їх перевірили.
Источник: hromadske.ua