на що звернути увагу під час купівлі
Багато громадян України хочуть купити зарядні станції, щоб комфортно працювати і відпочивати під час віялових відключень електроенергії. Видання Novyny.Pro опублікувало кілька порад про те, яким критеріям має відповідати така техніка.
Що таке “ємність зарядної станції”
Ємність — найважливіший показник будь-якої зарядки. Вона позначається у ват-годинах (Вт*год) і вказує на те, який обсяг накопиченої електроенергії здатна зберігати станція. Що більша ємність, то краще, тому що це дає користувачеві можливість живити велику та/або енергоємну побутову техніку й електроніку, наприклад, холодильник, мікрохвильовку, кондиціонер, пральну машину, комп’ютер, роутер тощо. Оптимальною буде ємність від 300 Вт*год і вище.
Потужність зарядної станції: яку техніку підключати
Потужність виходу вказується у ватах (Вт). Цей показник говорить про те, яку кількість енергії пристрій може віддавати підключеній до нього техніці. Так, щоб живити ноутбук, смартфон, планшет, достатньо буде потужності від 100 до 200 Вт. Великогабаритній побутовій техніці потрібна іншапотужність — 500 Вт і більше.
Які роз’єми мають бути у зарядної станції
Наявність різних портів – теж важливий критерій, оскільки вони дають можливість приєднувати до зарядної станції найрізноманітніші гаджети. У всіх сучасних моделей є такі порти: USB-A, USB-C, розетки змінного (AC) і постійного струму (DC), автомобільні прикурювачі. Деякі пристрої підтримують функцію бездротової зарядки, що дуже зручно.
Зарядні станції з сонячними панелями
Можливість зарядити станцію від сонячних батарей і панелей говорить про універсальність і переваги пристрою. Якщо світло зникло надовго, фотоелементи можуть прийти на допомогу і наситити зарядку. Деякі моделі мають у комплекті поставки одну-дві сонячні панелі.
Інші важливі характеристики зарядних станцій
Габарити зарядних пристроїв і їхню вагу теж потрібно враховувати: що більше акумуляторів, то важча і більша станція.
Бонусом будуть і різні функції та аксесуари на кшталт вбудованого ліхтарика, застосунку для дистанційного керування пристроєм, інформаційного екрана, захисту від перевантажень і короткого замикання, бездротового заряджання, рукояті для перенесення, чохла тощо.
Не зайвим буде дізнатися думку інших користувачів про того чи іншого виробника, про якість роботи певної моделі. Багато споживачів залишають відгуки в коментарях на онлайн-маркетплейсах. Добре зарекомендували себе такі компанії, як EcoFlow, Bluetti, Choetech, Jackery, Anker.
Також варто пам’ятати, що на вартість зарядних станцій впливають ємність, потужність, наявність додаткових функцій. Що ці показники вищі та різноманітніші, то дорожче коштуватиме пристрій.