ПолiтДумка

На супутнику Юпітера виявили вуглекислий газ, джерело якого невідоме

27 сентября
12:56 2023

Вуглекислий газ, виявлений на місяці Юпітера — Європі, надходить із величезного океану під її крижаною оболонкою, як показали в четвер дослідження, проведені за допомогою космічного телескопа Джеймс Вебб. Це дає надію на те, що в прихованій під льодом воді може існувати життя.

Вчені впевнені, що на кілометрових глибинах під крижаною поверхнею Європи знаходиться величезний океан солоної води, що робить цей місяць головним кандидатом на існування позаземного життя в нашій Сонячній системі. Проте визначити, чи містить цей прихований океан необхідні хімічні елементи підтримки життя, виявилося непросто.

Вуглекислий газ — один із основних компонентів життя — був виявлений на поверхні Європи, але питання про те, чи піднявся він з океану, розташованого під нею, залишається відкритим. Прагнучи знайти відповідь на це питання, дві групи дослідників під керівництвом американських вчених використали дані спектрометра ближнього інфрачервоного діапазону телескопа Webb для картування CO2 на поверхні Європи та опублікували свої результати в окремих дослідженнях у журналі Science.

Найбільше CO2 виявилося в області завширшки 1800 км під назвою Тара Реджіо, багатою хаотичним рельєфом з нерівними хребтами та тріщинами. Що саме створює такий рельєф, не зовсім зрозуміло, але одна з теорій свідчить, що тепла вода з океану піднімається вгору, розтоплюючи поверхневий лід, який згодом знову замерзає, утворюючи нові нерівні хребти. У першому дослідженні на основі даних «Вебба» розглядається питання про те, чи міг CO2 надходити не з океану, а звідкись ще — наприклад, з метеориту.

Саманта Трамбо, планетолог з Корнельського університету та провідний автор дослідження, повідомила AFP, що вони дійшли висновку, що вуглець «врешті-решт був отриманий з надр, ймовірно, з внутрішнього океану». Однак дослідники не виключають, що вуглець потрапив у надра планети у вигляді карбонатних мінералів, схожих на гірські породи, які в результаті опромінення могли розпастись і перетворитися на CO2.

У Тара Реджіо також виявлена ​​кухонна сіль — вона жовтіша за інші, білі рівнини Європи, і вчені вважають, що вона також може походити з океану. «Отже тепер у нас є сіль, є CO2: ми починаємо трохи більше дізнаватися про те, як може виглядати цей внутрішній хімічний склад», — сказала Трамбо. Друге дослідження, проведене на основі тих самих даних Webb, також показало, що «вуглець надходить з надр Європи».

Дослідники під керівництвом НАСА також сподівалися виявити шлейфи води або летких газів, що вириваються з поверхні Місяця, але так їх і не знайшли.

Дві великі космічні місії планують ближче познайомитися з Європою та її загадковим океаном – Juice від ЕКА, запущена у квітні, та Europa Clipper від НАСА, запуск якої запланований на жовтень 2024 року.

Источник: habr.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

вона здатна посадити батарею всього за кілька годин

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!