На виборах у США відхилили тисячі голосів, бо молоді виборці не змогли поставити підпис
Понад 13 тисяч бюлетенів на виборах у США визнали недійсними у штаті Невада. Все через те, що молоді виборці не змогли засвідчити свої голоси підписом.
Про це повідомляє Washington Post.
Підписи від руки є вже застарілим способом перевірки голосів, вказує політична організація VoteAmerica. У школах США не приділяють уваги почерку, тому особистий підпис не є нагальною потребою для покоління Z, поки не йдеться про вибори.
Як розповів державний секретар штату Невада Франциско Агілар, коли люди реєструються для участі в голосуванні за допомогою автоматизованої системи, вони ставлять свій підпис на цифровому планшеті, і це стає їхнім підписом у посвідченні виборця. Однак цей підпис може відрізнятися від підписів, які ставлять ручкою на папері.
У політичній організації VoteAmerica закликають замінити підписи іншою формою унікальної ідентифікації, наприклад, поєднанням дня народження виборця та часткового номера соціального страхування — оскільки відхилення голосів стає дедалі більшою проблемою.
Там кажуть, що це проблема не лише молоді, в також літніх людей та виборців, які нещодавно одружилися та могли не оновити своє ім’я в реєстрі.
В організації вважають, що органи виборчої влади могли б визнати, що «застосування ручки до паперу залишилося в минулому», зазначивши, що курсивне письмо не вивчали в багатьох школах протягом десятиліть.
Офіс держсекретаря штату надсилає молоді текстові повідомлення, оскільки молодь часто не відповідає на телефонні дзвінки й з ними важче зв’язатися. Офіційні особи штату Невада повідомили, що 12 939 бюлетенів вже виправили.
Трамп переміг на виборах у США
За попередніми результатами, на виборах у США перемогу здобуває колишній президент Дональд Трамп, який обходить у виборчих змаганнях чинну віцепрезидентку США Камалу Гарріс. Наразі він отримав 292 голоси виборників із 270 необхідних.
Трамп уже оголосив про свою перемогу перед прихильниками. Його привітали деякі світові лідери, серед них президенти Франції та України, а також прем’єр-міністри Великої Британії, Ізраїлю, Угорщини та генеральний секретар НАТО Марк Рютте.
За прогнозами, республіканці також досягнуть успіху на виборах до Сенату — верхньої палати Конгресу, а ще мають шанс зберегти контроль над нижньою — Палатою представників.
Источник: hromadske.ua