ПолiтДумка

NASA може замінити літій у батареях

27 сентября
06:08 2023

Крім регулярних запусків роботів у космос, NASA також займається дослідженнями у сфері стійкої авіації. Цей підрозділ, можливо, знайшов рішення для створення легкого та безпечного акумулятора з багаторазово більшою потужністю розряду, ніж літій-іонні батареї.

Літій-іонні батареї, які є стандартом для електричних автомобілів, містять рідини, що роблять їх вразливими для перегріву, займання і втрати заряду з часом. На відміну від них, проект NASA SABERS (Solid-state Architecture Batteries for Enhanced Rechargeability and Safety) розробляє експериментальні твердотільні акумулятори, які не страждають від цих недоліків.

Проект SABERS фінансується із програми Convergent Aeronautics Solutions NASA, мета якої – вивчення технологій для вирішення найбільших проблем авіації, в даному випадку – батарейного польоту.

Усередині батареї сірчані та селенові елементи укладаються прямо один на одного без корпусів, що дозволяє заощадити вагу. Крім самих елементів, кілька батарей можна укладати без поділу між ними.

«Цей дизайн не тільки зменшує вагу батареї на 30-40%, але й дозволяє подвоїти або навіть потроїти енергію, яку вона може зберігати, що значно перевершує можливості літій-іонних батарей, які вважаються передовими», — сказав Рокко Віджіано, головний дослідник SABERS дослідницький центр Гленна NASA в Клівленді.

Цього року основною метою SABERS було показати, що властивості батареї відповідають її енергетичним і безпечним цілям, а також демонструвати, що вона може безпечно працювати в реалістичних умовах і на максимальній потужності, пише NASA.

Співпрацюючи з Georgia Tech, команда SABERS змогла використовувати різні методології у своїй роботі, що поки що приносило користь батареям.

«Georgia Tech зосереджена на мікромеханіці змін осередку під час роботи. Це допомогло нам розглянути тиск усередині батареї, що потім допомогло нам покращити батарею ще більше», — сказав Віджиано.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

У межах ІТ-коаліції Україна отримала мережеве обладнання на 2 млн євро від Данії та Люксембургу

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!