НАТО готується до потенційного нападу – розпочалися найбільші військові навчання Альянсу
НАТО продовжує готуватися до ймовірного нападу росії. Тренування військ Альянсу прийняла Естонія. Про те як союзники готуються у разі нападу застосувати статтю 5 Північноатлантичного договору, дивіться у сюжеті журналіста «5 каналу» Романа Середюка.
«Непохитний захисник», «Хоробрий грифон» та «Удар шаблею» – НАТО готується то потенційного нападу на союзників. Найбільше уваги прикуто до загрози з боку росії. 22 січня розпочалися найбільші військові навчання Альянсу з часів Холодної війни.
Програма отримала назву «Непохитний захисник». У ній беруть участь близько 90 тисяч військовослужбовців. Також у навчаннях задіяні есмінці, авіаносці, понад 80 винищувачів та понад тисяча одиниць броньованої техніки. Військові маневри відбуваються на території країн Європи. 10 травня свою естафету прийняла Естонія.
«Я не висуватиму здогадок, що може статися, а що ні. Але наша робота, як військового персоналу, полягає в тому, щоб бути готовими. Немає сенсу чекати, ми повинні готуватися зараз. І я вважаю, що те, що відбувається в Україні, дає нам уроки, які ми повинні вивчити», – заявив командир НАТО в Естонії Джайлс Харріс.
Тренують війська НАТО поблизу Сувальського коридору. У навчанні під назвою «Хоробрий грифон» беруть участь понад 1500 військових. Задіяні війська Польщі, Литви, США та Португалії. Для НАТО Сувальський коридор має стратегічне значення. Адже це територія Польщі, що лежить між Білоруссю та російським Калінінградом.
«Ви чудово знаєте, що росія роками передислокувала свою зброю та армію, зміцнюючи свій Калінінградський анклав. Серед іншого, роками туди переміщували ракети «Іскандер», там, ймовірно, є російська ядерна зброя. Саме росія сьогодні переміщує свою ядерну зброю в Білорусь, тому я не сумніваюся, що реакція з боку країн НАТО необхідна. Нам потрібна адекватна відповідь, і тому я вважаю, що весь простір НАТО має бути надійно захищений ядерною зброєю», – сказав президент Польщі Анджей Дуда.
Наприкінці квітня військові навчання прийняла і Словаччина. До навчального центру в Лесті прибули чеські, німецькі, американські, словенські та іспанські солдати. Вони відпрацювали можливості бронетехніки і захист від безпілотників. Також вони навчилися надавати першу медичну допомогу та евакуювати бійців на полі бою. Цю групу військових очолюють чеські сили. Після цього нею командуватимуть сили іспанської армії.
«Сьогодні ми брали участь у навчаннях. Для нас цей досвід також дуже важливий, тому що ми починаємо брати на себе відповідальність тут, у Словаччині. І знаючи процедури, необхідні для таких навчань, для нас дуже важливо взяти на себе відповідальність», – сказав командувач іспанської 7-ї бригади Андрес Гонсалес Альварадо.
Одним із найбільших військових маневрів НАТО за останні десятиліття вважається «Єдиний тризуб». Вони відбулися у 2018 році і у них взяли участь понад 50 тисяч військовослужбовців. Попри те, навчання військових Альянсу можуть відбутися і Україні. Напередодні глава литовського уряду Інгріда Шимоніте заявила, що її країна готова відправити своїх військових на навчання. Проте офіційного звернення від України поки що не було. Не виключає відправку військових в Україну і Франція. Саме президент Макрон став першим, хто висунув цю ідею. Проте серед союзників продовжують точитися дискусії щодо таких рішень.
Источник: 5.ua