Науковці розробили систему машинного зору, що дозволить дронам літати без керування операторами
Intersting Engineering інформує: науковці розробили нову технологію нейроморфного зору-до-керування, яка дозволяє дронам літати автономно. Вся справа у системах, що імітують біологічну обробку мозку через спайкові нейронні мережі.
Дослідницька команда з Технічного університету Делфта у Нідерландах розробила п’ятирівневу спайкову нейронну мережу з 28 800 нейронів для обробки сирих даних від подійно-орієнтованої камери. Ця мережа оцінює 3D рух камери у її середовищі. Вона значно компактніша та енергоефективніша у порівнянні з іншими системами бачення для дронів, які використовують штучні нейронні мережі.
Дрон з новою системою здатен автономно контролювати своє положення у просторі, зависати, приземлятися та маневрувати вбік. За словами дослідників, нейроморфний процесор споживає всього 0,94 вати у режимі очікування та додаткові 7−12 міліват під час роботи мережі.
Попри те, що чинні нейроморфні процесори обмежені розмірами мережі та складнощами тренування спайкових нейронних мереж, даний проект показав, як можна повністю використовувати нейроморфний зір-до-керування для польоту дрона.
Технологія була реалізована на нейроморфному процесорі Loihi від Intel і використана на маленькому летючому роботі для навігації на основі машинного зору. Дрон успішно слідував за встановленими точками его-руху без зовнішніх допомог. Розробники певні — система, що забезпечує стабільний візуальний потік на частоті 200 Гц, може стати основою для створення розумних роботів розміром з комах.
Дослідження, опубліковане у фаховому науковому журналі Science Robotic.
Источник: noworries.news