Науковці створили штучні м’язи для роботів, що бігають й стрибають
Розроблено електрогідравлічні м’язи для техніки, що крокує.
Міжнародна група вчених зі Швейцарії та Німеччини створила штучні м’язи, які дають змогу роботам здійснювати високі стрибки та швидко бігати по пересічній місцевості. За словами авторів проєкту, розробка перевершила за ефективністю сервоприводи (електродвигуни), за допомогою яких сучасні машини виконують різні дії. Дослідження опубліковано в науковому журналі Nature Communications.
Інновація являє собою електрогідравлічний привід із заповнених маслом полімерних трубок. Кінці трубок покриті електродами з провідного матеріалу. При подачі напруги електроди притягуються один до одного під дією статичної електрики.
Пари цих приводів, прикріплених до скелета, призводять до тих самих парних рухів м’язів, що й у живих істот: коли один м’яз коротшає, його відповідна частина подовжується.
Дослідники використовували комп’ютерну програму, яка взаємодіє з підсилювачами високої напруги, щоб контролювати скорочення і розтягнення приводів.
Вчені порівняли енергоефективність своєї системи з поширеними в робототехніці сервоприводами та дійшли висновку, що штучні м’язи споживають набагато менше енергії порівняно зі звичайним електродвигуном.
За їхніми словами, моторизована кінцівка витрачає набагато більше енергії для збереження зігнутого положення, тоді як електрогідравлічні м’язи залишаються стиснутими завдяки статичному заряду.
Фахівці також з’ясували, що електрогідравліка краще адаптується до перепадів навантажень під час бігу пересічною місцевістю і стрибків. Їй не потрібні додаткові датчики, що стежать за кутами згинання ніг або рук робота.
Источник: sat.net.ua