Науковці створили штучний інтелект, що допомагає бойовим роботам уникати хакерських атак
Дослідники з Австралії розробили алгоритм, здатний блискавично виявляти та блокувати хакерські атаки типу «людина посередині» (man-in-the-middle) на безпілотних військових роботах.
Для експерименту було обрано наземну модель GVT-BOT. Фахівці з Університету Чарльза Стерта та Університету Південної Австралії застосували методи глибокого навчання для імітації роботи людського мозку. Програма продемонструвала 99%-ву ефективність протистояння шкідливій активності. При цьому було виявлено менш як 2% помилкових спрацьовувань.
Професор Антоні Фінн, експерт у галузі автономних систем, заявив, що їхній метод виявлення кібератак перевершує інші відомі методи Він наголосив на недоліках операційної системи роботів (ROS) та її комплексній мережевій структурі: «В епоху Індустрії 4.0, у міру поширення робототехніки та інтернету речей, роботи все частіше взаємодіють між собою. Вони обмінюються даними через хмарні сервіси, а це підвищує їхню вразливість».
GVT-BOT — не виняток. Через свою високу мережеву інтеграцію він завжди залишається потенційною мішенню, адже активна обробка трафіку ускладнює виявлення аномалій.
Індустрія 4.0 — термін, який належить до нового етапу в індустріальній революції. У ньому велику роль відіграють автоматизація, хмарні технології та штучний інтелект.
При цьому Фінн підкреслює: розвиток обчислювальних технологій теж не стоїть на місці й дає змогу створювати досконаліші механізми безпеки. Новий алгоритм, за словами вченого, має високу точність і здатний обробляти великі обсяги даних. Саме це робить його ідеальним для захисту таких складних систем, як ROS.
У майбутньому дослідники планують перевірити свою розробку на інших роботизованих пристроях, наприклад, на дронах.
Источник: noworries.news