ПолiтДумка

Науковці відтворили обличчя чоловіка, який жив майже 10 тис. років тому в Бразилії

16 февраля
08:54 2023

У 1997 році археологи розкопали скелет, похований у ембріональному положенні в Toca dos Coqueiros, місці археологічних розкопок у національному парку Серра-да-Капівара в Бразилії. Науковці відтворили обличчя цієї людини.

Про це повідомляє Livescience.

23231111111.jpg (88 KB)

Що відомо про знайдений скелет

Виходячи з розміру та форми черепа, науковці спочатку ідентифікували останки як жіночі та назвали скелет Зузу. Однак зараз багато дослідників стверджували, що скелет насправді є чоловічим. 

Нова апроксимація обличчя черепа віком 9600 років може допомогти покласти край цій дискусії. 

Як науковці створювали модель обличчя давньої людини

Минулого року дослідники зробили десятки фотографій черепа, який виставлений у Музеї природи в Парані, Бразилія. Використовуючи фотограмметрію, вони цифровим способом з’єднали 57 фотографій, щоб створити віртуальну 3D-модель черепа, «щоб показати обличчя цієї загадкової та такої важливої для бразильської історії фігури». 

«Спроба відтворити зовнішній вигляд людини, яка жила тисячі років тому, — це спосіб перенести її до сьогодення, наблизивши її до громадськості», — зазначив археолог з Археологічного музею Сіро Фламаріона Кардозо в Бразилії Моасір Еліас Сантос. 

За словами науковця, головний інтерес полягав у тому, щоб побачити обличчя Зузу, чий скелет є однією з найважливіших знахідок у регіоні національного парку Серра-да-Капівара. 

Щоб пояснити свою роботу, вони використали комп’ютерну томографію від живих людей і застосували цю інформацію, щоб «відкоригувати структуру черепа», включивши маркери товщини тканин. 

Дослідники створили два результати, обидва зображують молодого чоловіка з широким носом і губами. 

«Хоча череп має спорідненість з азіатським населенням, серед особин такого походження існує велика кількість структурних відмінностей, які можна обійти, закривши повіки. Зображення також було відтворено у відтінках сірого (чорно-білому), оскільки немає точної інформації про колір шкіри. Тому таке зображення було б найближче до реального обличчя», — пояснюють дослідники. 

Источник: novyny.live


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Президент України запросив Китай і Бразилію на другий Саміт миру

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!