Науковці винайшли революційний гнучкий акумулятор, що перетворює сонячне світло на електрику
Наукпоп-медіа Interesting Engineering інформує: науковці досягли значних успіхів у розробці органічних напівпровідників — це може призвести до створення більш ефективних та універсальних сонячних батарей.
«Традиційно основним матеріалом для сонячних панелей був кремній, який відрізняється високою ефективністю та довговічністю, але його жорсткість і висока вартість виробництва обмежують застосування на вигнутих поверхнях», — пояснили вчені.
На думку дослідників, органічні напівпровідники на основі вуглецю пропонують гнучкішу та економічно ефективну альтернативу. За словами Вай-Лун Чана, доцента кафедри фізики та астрономії Канзаського університету, ці матеріали можна наносити на поверхні за допомогою розчинів, як фарбу. Органічні напівпровідники можна налаштовувати для поглинання світла певної довжини хвилі, що розширює їхні можливості.
Хоча традиційні органічні сонячні батареї менш ефективні за кремнієві (12% проти 25%), новий клас матеріалів, відомий як нефулеренові акцептори (NFAs), підвищив ефективність до 20%. Дослідницька група з’ясувала, що в певних умовах збуджені електрони у NFAs можуть отримувати енергію з навколишнього середовища, а не втрачати її. Своєю чергою, це відкриває нові можливості для використання органічних напівпровідників.
Источник: noworries.news