Науковці з Австралії випередили компанію Neuralink у підключенні людського мозку до комп’ютера
Австралійські дослідники розвивають технології, пов’язані з інтерфейсом «мозок-комп’ютер» (BCI), випереджаючи компанію Ілона Маска. За даними The Guardian, дослідники успішно продемонстрували життєздатність технології на живих людях.
Для неінвазивної оцінки активності мозку Центр обчислювального інтелекту та взаємодії мозку з комп’ютером при Сіднейському технологічному університеті розробляє технологію мобільного зондування. Команда оцінює когнітивні стани людини, аналізуючи роботу мозку та інші фізіологічні маркери.
Дослідники з’ясували, що солдат може віддати накази для роботів-собак силою думки, повністю звільнивши руки для інших завдань. Це відбувається за допомогою сигналів мозку і окулярів доповненої реальності з унікальним графеновим інтерфейсом. Вчені стверджують, що їхні зусилля спрямовані на покращення багатокористувацької здатності технології, швидкості та здатності керувати додатковими транспортними засобами, такими як безпілотники.
Щодо Neuralink, у лютому Ілон Маск заявив про перші успіхи людини з мозковим чипом Neuralink. За словами бізнесмена, зараз команда Neuralink намагається навчити пацієнта натискати кнопку віртуальної мишки максимально часто.
Зазначимо, що наразі не представлена жодна доказова база, підтверджена незалежними науковцями, що чип від Neuralink працює ефективно та може використовуватися на людях. Розслідування журналістів Wired показало, що випробування, проведені вченими Neuralink у Каліфорнійському національному центрі дослідження приматів (CNPRC) в Девісі «вийшли за межі розумного».
Источник: noworries.news