НАЗК поповнило базу іноземних компонентів чипами з нових чорних «шахедів»
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) поповнило «єдину базу іноземних компонентів» у зброї, додавши до реєстру чипи, які росіяни використовують у своїх чорних ударних безпілотниках Shahed-136.
Про це повідомила пресслужба НАЗК.
В агентстві кажуть, що попри намагання росіян ускладнити роботу українській протиповітряній обороні чорними «шахедами», це не заважає українським військовим успішно знищувати ці дрони.
Безпілотники такого виду українські Сили оборони вже збивали у Києві, Харкові та на Херсонщині.
У НАЗК переконані, що без чипів іноземного виробництва ці дрони не були б здатні виконувати свої завдання та атакувати українські мирні міста.
Попри постійну модернізацію та локалізацію виробництва, росіяни продовжують використовувати іноземні технології та компоненти у своїх «шахедах». В агентстві кажуть, що росіяни намагаються видавати цей дрон за власну розробку, але він досі мало відрізняється від іранських.
«Це вкотре доводить, що іноземним технологіям та компонентам не місце в зброї агресорів. Світ має обʼєднуватися і досліджувати, як такі компоненти потрапляють до рф для притягнення співучасників цієї війни до відповідальності», — йдеться в заяві НАЗК.
Раніше НАЗК вже доповнювало базу деталями іноземного виробництва російських БпЛА Supercam S350, «Гранат-4», «Ланцет» та іранських Shahed-136 і Mohajer-6.
Більше про базу
На початку грудня 2023 року НАЗК запустило відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї. Ця база вже налічує понад 2000 компонентів, які використовують росія та Іран у різного роду БпЛА, ракетах, системах радіоелектронної боротьби та багатьох інших видах озброєння і військової техніки.
В НАЗК наголосили, що це перша така база у світі. Вона розміщена на порталі «Війна і санкції» та містить інформацію про назву і тип технічного компонента, його характеристику, дані про виробника і країну походження, а також озброєння, де цей компонент використовується.
У НАЗК сподіваються, що база даних допоможе журналістам-розслідувачам та іноземним посадовцям зібрати достатню кількість доказів і дослідити ланцюги постачання технологій, щоби притягнути співучасників війни до відповідальності.