ПолiтДумка

Названі способи уникнути синдрому ранньої сидячої смерті

17 июля
11:57 2022

Щоб уникнути синдрому ранньої сидячої смерті, що призводить до різних захворювань, необхідно виявляти фізичну активність у перервах від роботи.

«Кожної години потрібно робити 15-хвилинну перерву. П’ять хвилин робіть легку зарядку, а десять, що залишилися, — пийте чай. Психологи переконані, що мозок не може працювати більше 45 хвилин без 15-хвилинного відпочинку. Інакше ефективність роботи падає» .

Рекомендується також робити велику перерву для мозку: щоб переключити увагу на нове завдання, потрібно дати йому відпочити щонайменше півгодини. Однак, коли людина постійно сидить, страждає не лише мозок.

«У 2010 році американські вчені відкрили новий синдром — ранньої сидячої смерті. Останнім часом у людей сильно скоротилася фізична активність, і при цьому вони стали не так ходити-стояти-лежати, як сидіти», — пише в книзі «Обман речовин» лікар -ендокринолог Зухра Павлова

Якщо людина багато часу проводить у положенні сидячи, то починає страждати його серцево-судинна система. Від проблем із нею вмирає кожен третій житель планети. З точки зору ендокринології синдром впливає на вироблення ліпопротеїнліпази в організмі, яка працює з жирами. Де цей фермент активний – там прискорюється обмін речовин.

У м’язовій тканині він спалює жир, а жирової, навпаки, відкладає. Якщо людина багато сидить, фермент перестає бути активним у м’язах. І навіть якщо після 6-7 годин сидіння в офісі піти до спортзалу, ліпопротеїнліпаза не активується. Таким чином, нульову активність на роботі не можна повністю компенсувати спортом.

Щоб уникнути цього, необхідно рухатися щогодини. Наприклад, пробігтися сходами. Тільки так можна завести метаболізм і пробудити ліпопротеїнліпазу, тоді й робота в залі стане більш ефективною.

Источник: storinka.com.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Науковці створили революційну систему навігації у 3D, що замінить GPS

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!