ПолiтДумка

Нова технологія дозволить назавжди відмовитися від акумуляторів у наших ґаджетах

17 января
19:52 2024

Каліфорнійська компанія Ambient Photonics представила на виставці CES 2024 у Лас-Вегасі нову технологію сонячних елементів. Вони збирають навіть слабке навколишнє світло в приміщенні, а потім використовують його для живлення таких пристроїв, як пульти дистанційного керування телевізорами та комп’ютерні миші.

Таким чином невеликим домашнім пристроям більше не знадобляться батарейки — для роботи достатньо буде світла всередині приміщення. Технологія стартапу з’явиться в новому секретному продукті Google, який випустять уже цього року.

Як це працює

Попри успіхи сонячної енергетики, вироблення достатньої кількості електроенергії для пристроїв, що функціонують в умовах слабкого освітлення, залишається проблемою, яку важко подолати. Попередні спроби створення фотоелементів для приміщень не приносили успіху. На думку Ambient Photonics, причина в обмеженнях традиційних фотогальванічних технологій, наприклад, кремнієвих елементів.

В основі розробки Ambient Photonics – двосторонні фотоелементи, що збирають сонячне світло з обох сторін для максимального збільшення ефективності перетворення. Фотоелементи містять світлочутливі молекули барвника, що перетворюють фотони на електрони в процесі, що нагадує рослинний фотосинтез. Чим ефективніше барвник поглинає світло, тим більше електроенергії генерує елемент.

За словами Джошуа Райта, віцепрезидента Ambient Photonics, команді стартапу вдалося домогтися «чудової хімії пігменту» для досягнення «неперевершеної питомої потужності». Технологія стабілізованих барвником сонячних елементів дає змогу поглинати втричі більше світла, ніж наявні аналоги.

Барвники Ambient засновані на більш ніж 40 органічних молекулах сенсибілізатора – активному компоненті технології сонячних елементів, сенсибілізованих барвниками (DSSC) – які поглинають світло у всьому видимому електромагнітному спектрі, як і в інших сонячних панелях.

Крім інших переваг нової технології — зниження обсягів електронних відходів. Мільярди відпрацьованих батарейок тепер не потраплять на звалища. Крім того, висока ціна на високопродуктивні фотоелектричні технології, що працюють в умовах низької освітленості, такі як елементи з арсеніду галію, робить їх придатними лише для космічних супутників і дослідницьких програм, а не для електроніки масового ринку.

Источник: 24tv.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Сирський зустрівся з начальником Генштабу Словаччини

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!