ПолiтДумка

Нові мобільні чіпи Intel зможуть конкурувати з бюджетними відеокартами

21 сентября
23:01 2023

Intel не тільки анонсувала захід презентації мобільних процесорів Core і Core Ultra сімейства Meteor Lake, але й поділилася численними подробицями про новинки. У компанії стверджують, що їхня інтегрована графіка зможе конкурувати з дискретними рішеннями, а нейронний співпроцесор (NPU) суттєво прискорить виконання завдань, пов’язаних із штучним інтелектом.

Мобільні чіпи 14-го покоління сімейства Meteor Lake включатимуть такі блоки:

  • центральний процесор (CPU) з енергоефективними (E) та продуктивними (P) ядрами, виконаний за новим техпроцесом Intel 4 (7-нм);
  • графічний процесор (GPU) Intel Arc нового покоління;
  • нейронний процесор (NPU), що знижує навантаження з CPU під час виконання завдань, пов’язаних з ІІ;
  • блок вводу-виводу (IO), що відповідає за функції підключення, включаючи підтримку Thunderbolt 4 та PCIe Gen 5.0.

Представники Intel заявляють, що нова інтегрована графіка Xe-LPG отримає безпрецедентний приріст продуктивності, що дозволить конкурувати з дискретними графічними процесорами бюджетного рівня. Вперше процесор Intel підтримуватиме технологію трасування променів на апаратному рівні.

Внутрішні тести показують, що Meteor Lake у 2-3 рази швидше виконує апаратне трасування променів у Blender, ніж Raptor Lake. Крім того, на будь-якій частоті чіпи Meteor Lake споживають менше енергії, а при будь-якій напрузі вони зможуть забезпечувати більш високі тактові частоти. Під час демонстрації запустили Dying Light 2 у роздільній здатності 1080p, яка працювала «ідеально» на новій вбудованій графіку Intel.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Україна має думати про повоєнне врядування на місцевому рівні та захист прав громадян — Владімір Пребіліч

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY