ПолiтДумка

обіцяє заплатити $5 млн за ідею

05 марта
12:33 2024

Квантові системи гарні для складних і швидких обчислень, але поки незрозуміло, як їх здійснювати з користю для людства, а не просто так.

Квантові комп’ютери можуть розв’язувати деякі завдання швидше, ніж звичайні, але їх поки що не вміють застосовувати на практиці. Компанія Google і фонд XPRIZE Foundation запустили конкурс і пообіцяли заплатити 5 млн доларів США тим, хто придумає, як їх можна використовувати, передає New Scientist.

Організатори закликають дослідників розробити нові квантові алгоритми в рамках трирічного конкурсу. Алгоритми мають бути націлені на розв’язання не абстрактних математичних задач, а практичних проблем. Наприклад, вони могли б допомогти знайти новий електроліт для акумуляторів, який значно збільшує ємність. Або вчені можуть удосконалити вже наявні квантові алгоритми таким чином, щоб застосувати їх до реальної проблеми, яку раніше не розглядали.

У рамках премії алгоритми учасників оцінюватимуть за низкою критеріїв, наприклад, наскільки великим може бути їхній вплив, чи розв’язують вони проблеми, аналогічні тим, які викладено в Цілях сталого розвитку Організації Об’єднаних Націй, і наскільки реальний їхній запуск у найближчому майбутньому. Загальний призовий фонд у розмірі 5 млн доларів поділять між фіналістами.

Премія може допомогти змістити фокус дослідників у царині квантових обчислень із розгляду технічних визначень квантової переваги, подібних до тих, що продемонстрували Google або IBM, до реального використання, каже Ніколас Кесада з Монреальського політехнічного інституту в Канаді.

«Нам потрібно з’ясувати, що робити з квантовими комп’ютерами», — наголосив він.

Розробка корисних квантових алгоритмів також допоможе краще зрозуміти, як працюють квантові комп’ютери, наприклад, як боротися з шумом і помилками, каже Білл Фефферман із Чиказького університету. Однак учений зізнався, що хоча і вірить у те, що такі алгоритми можуть бути розроблені, для їхнього впровадження на наявному обладнанні знадобляться роки, — як мінімум три.

Источник: focus.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Опрос: Выросла доля немцев, поддерживающих увеличение помощи Киеву

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!