Onsemi прагне підвищити енергоефективність ШІ за допомогою чіпів з карбіду кремнію
Онсемі представила лінійку чіпів, призначених для підвищення енергоефективності центрів обробки даних, що живлять служби штучного інтелекту, запозичуючи технологію, яку вона вже продає для електромобілів.
Onsemi є одним із небагатьох постачальників чіпів із карбіду кремнію, альтернативи стандартному кремнію, який є дорожчим у виробництві, але ефективнішим у перетворенні енергії з однієї форми в іншу. В останні роки карбід кремнію знайшов широке застосування в електромобілях, де заміна чіпів між автомобільною батареєю та двигунами може збільшити запас ходу.
Саймон Кітон, президент групи рішень для енергетики в Onsemi, сказав, що в типовому центрі обробки даних електроенергія перетворюється принаймні чотири рази між моментом, коли вона потрапляє в будівлю, і моментом, коли вона в кінцевому підсумку використовується чіпом для роботи. За словами Кітона, під час цих перетворень близько 12% електроенергії втрачається у вигляді тепла.
«Компанії, які насправді використовують ці речі — Amazons, Google і Microsoft — отримують подвійне покарання за ці збитки», — сказав Кітон. «По-перше, вони платять за електроенергію, яка втрачається як тепло. А потім, оскільки вона втрачається як тепло, вони платять за електроенергію, щоб потім охолодити» центр обробки даних, сказав Кітон.
Onsemi вважає, що це може зменшити ці втрати електроенергії на цілий відсоток. Хоча відсотковий пункт звучить небагато, оцінки того, скільки електроенергії споживатимуть центри обробки даних зі штучним інтелектом, вражають: деякі групи оцінюють до 1000 терават-годин менше ніж за два роки.
Кітон сказав, що одного відсотка від цієї суми «достатньо, щоб забезпечити електроенергією мільйон будинків протягом року. Тож це ставить його в контекст того, як думати про рівні потужності».