ПолiтДумка

ООН продовжує роботу над Конвенцією ООН проти кіберзлочинності

05 августа
03:14 2024

Пропонований договір ООН про кіберзлочинність може призвести до конкуренції з існуючою Будапештською конвенцією та без потреби ускладнити міжнародні розслідування та правозастосування, вважає юридичний експерт.

Наразі в Нью-Йорку тривають роботи щодо завершення тексту запропонованої Конвенції ООН проти кіберзлочинності, яка була відкладена в лютому через спробу досягти політичного консенсусу.

Спеціальний комітет працює над текстом з 2019 року після пропозиції Росії до Генеральної Асамблеї ООН щодо «всеосяжної міжнародної конвенції про протидію використанню інформаційно-комунікаційних технологій у злочинних цілях».

Проте цей процес супроводжується критикою з боку правозахисників і технологічних експертів, які побоюються, що це може прокласти шлях для масштабного онлайн-спостереження.

Дейрдре Ліхі, яка викладає право щодо кіберзлочинності в Університетському коледжі Корка (UCC) і , сказала Irish Legal News, що все ще «не зовсім зрозуміло, як пропозиція щодо Договору ООН про кіберзлочинність може покращити правову базу для розслідування кіберзлочинів». та правозастосування, яке вже встановлено відповідно до Будапештської конвенції про кіберзлочинність 2001 року та Другого протоколу до неї».

«Оригінальна Будапештська конвенція була забезпечена режимом правозастосування та розслідування, який критикували за недотримання прав людини», — сказала пані Ліхі.

«Ця критика була висвітлена у Другому протоколі до Конвенції, прийнятому в 2022 році, який створює основу для посиленої співпраці та розкриття електронних доказів у розслідуваннях кіберзлочинів.

«Цей новий режим запроваджує спеціальні засоби захисту персональних даних, доступу до інформації, періодів зберігання, безпеки даних і нагляду».

Вона продовжила: «Незважаючи на своє походження від Ради Європи, Будапештська конвенція також є міжнародним договором, здатним універсально застосовуватися, який активно контролюється та керується.

«На сьогоднішній день 75 країн прийняли та ввели в дію Конвенцію, а ще 18 — включаючи Ірландію — підписали, але ще не повністю ратифікували її або отримали запрошення приєднатися.

«Другий протокол вже підписали 44 країни, і в рамках своєї стратегії кібербезпеки ЄС активно заохочує своїх держав-членів прийняти протокол.

«Питання для урядів і законодавців полягає в тому, чи може альтернативна міжнародна система, запропонована через ООН, справді додати юридичну цінність існуючим заходам для міжнародного контролю та забезпечення виконання кіберзлочинності?

«Якщо ця угода буде реалізована, це може призвести до конкуруючих міжнародних рамок боротьби з кіберзлочинністю, що ще більше ускладнить, але не вирішить значні проблеми транскордонної правоохоронної діяльності та розслідування в цьому секторі».

Источник: yaizakon.com.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

До МЗС викликали тимчасового повіреного Ірану та попередили про наслідки надання Росії ракет

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!