ПолiтДумка

Операційну систему Windows XP вдалося запустити на процесорі Intel i486 1989 року

20 мая
12:06 2024

Ентузіаст під псевдонімом Dietmar зумів запустити Windows XP на процесорі Intel i486. Навскидку можна було б подумати, що це продукти приблизно одного покоління, але ні: CPU вийшов за 10 років до виходу Windows XP. Понад те, запуск цієї ОС цьому CPU раніше вважався неможливим, оскільки операційна система вимагала набагато сучасніший CPU Pentium з частотою 233 МГц.

У цьому випадку ситуація зовсім не така, як з Windows 11, коли систему можна легко встановити на процесори, які набагато старші за моделі, зазначені в списку сумісності.

Автору проекту для його реалізації довелося використовувати потужний інструмент дизассемблювання та налагодження для перегляду кодів операцій, щоб потім замінити коди операцій, що викликають збій у роботі CPU, на ті, які Intel i486 дійсно розумів. У результаті запустити систему на старому CPU справді вдалося.

Источник: portaltele.com.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Українські фахівці відреставрували за допомогою ШІ фільм про революцію 1918 року

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!