Перовскітний сонячний елемент встановив рекорд ефективності
Дослідники Північно-Західного університету в Чикаго розробили перовскітний сонячний елемент із рекордним коефіцієнтом корисної дії. Незалежна лабораторія NREL вже підтвердила його високу ефективність та перевагу над аналогами.
Замість того, щоб намагатися допомогти елементу поглинати більше сонячного світла, команда зосередилася на проблемі підтримки та утримання електронів, що генеруються, для підвищення ефективності. Коли шар перовскіту контактує з електронтранспортним шаром клітини, електрони переміщаються від одного до іншого, але також електрон може рухатися назовні і заповнювати або «рекомбінувати» отвори в шарі перовскіту. Раніше вчені виявили, що молекула PDAI₂ (пропан-діаммоніум-діодид) добре справляється з вирішенням проблеми інтерфейсної рекомбінації, тому вони знайшли молекулу, яка б відновлювала поверхневі дефекти та запобігала рекомбінації електронів з ними. Їй виявилася сірка, яка у разі може заміняти вуглецеві групи.
Цей підхід призвів до п’ятикратного збільшення терміну служби сонячних елементів і дозволив досягти коефіцієнта енергетичного перетворення 25,1% за 65 градусів Цельсія протягом понад дві тисячі годин. Попередній рекорд ККД – 24,09%.