ПолiтДумка

Перше у світі вершкове масло з повітря. Білл Гейтс розповів, яке воно на смак

19 июля
10:43 2024

За словами мільярдера, новий продукт на смак нічим не поступається натуральному, попри те, що буквально зроблений із повітря.

Це може здатися фантастикою або жартом, але американський підприємець і мільярдер Білл Гейтс інвестував у новий амбітний проєкт створення вершкового масла з CO2. Тепер він розповів, яким продукт є на смак, пише IFLScience.

Використовуючи безліч біохімічних технологій, компанія буквально зайнята розробкою способів отримання жирів з вуглекислого газу, взятого з повітря, а також водню, видобутого з води. Причому весь процес виробництва вершкового масла проходить без необхідності використовувати тварин, рослини або сільськогосподарські угіддя.

Ініціатором цієї ініціативи є компанія Savor, що працює під егідою Orca Sciences і отримала інвестиції від мільярдера Білла Гейтса. Мета нового проєкту полягає в тому, щоб приборкати та зменшити кількість викидів парникових газів, вироблених сільським господарством, на частку якого, як показують дослідження, припадає до 8,5% глобальних викидів.

За словами Білла Гейтса, новий процес виробництва масла не використовує сільськогосподарські угіддя і потребує менш ніж тисячної частки води порівняно з традиційним сільським господарством. Одним з останніх продуктів стартапу стало вершкове масло та американський мільярдер уже встиг спробувати його на смак.

Підприємець зазначає, що не міг повірити в те, що вершкове масло, яке він куштує «не справжнє». Він також заявив, що продукт має справді приємний смак, як у справжнього — за це відповідає хімічний склад. Ба більше, бізнесмен запевняє, що людині буде досить складно відрізнити смак натурального масла від нового продукту, створеного в лабораторії з повітря і води.

Відомо, що жири складаються з різних ланцюжків атомів вуглецю та водню. Ці хімічні будівельні блоки можна отримати з води та повітря, а потім за допомогою біохімічних процесів перетворити їх на жири, молекулярно ідентичні до тих, що містяться у тваринах і рослинах.

Компанія Savor наразі зосереджена на виробництві жирів, подібних до тих, що містяться в м’ясі, молоці та вершковому маслі. Однак представники стартапу також заявили, що надалі планують розв’язати проблему і пальмової олії — найпоширенішого рослинного жиру, який найширше споживають у світі. Попереднє дослідження вже показало, що вживання пальмової олії має величезний вплив на світ природи.

Зазначимо, що минулого року компанія Orca спільно з Каліфорнійським університетом в Ірвіні опублікувала статтю, в якій пояснила своє бачення того, скільки харчових жирів можна синтезувати штучно.

Результати показують, що жири, вирощені на фермах, створюють від 1 до 3 грамів вуглекислого газу на тисячу калорій. Водночас учені знайшли спосіб виробляти таку саму кількість жирів у лабораторії з меншими викидами.

За словами провідного автора дослідження, професора наук про Землю в Каліфорнійському університеті Ірвіні Стівена Девіса, використання їжі, створеної поза фермою, насправді могло б допомогти значно зменшити парникові викиди, що нагрівають планету.

Крім того, вчені визнають, що така їжа не залежить від фотосинтезу, а тому в будь-якому масштабі синтез харчів полегшить конкуренцію між природними екосистемами та сільським господарством. Це дасть змогу надалі уникнути безлічі екологічних витрат, пов’язаних із сільським господарством.

Источник: focus.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Легенда Челси уверен, что Санчо перешел в клуб только ради денег

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!