Перший підводний змій почав постачати електроенергію
Новий підхід до видобутку відновлюваної енергії з океанів був успішно впроваджений, і він використовує метод, який може бути знайомий багатьом людям. Він копіює рух повітряного змія, щоб ефективно передавати енергію від припливів і океанських течій. Наразі вона забезпечує електроенергією електромережу на Фарерських островах.
Генератор був розроблений шведською компанією Minesto, яка спеціалізується на морських енергетичних технологіях. Їхній приливний енергетичний змій – це не легка іграшка. Він має розмах крил 12 метрів (39 футів) і важить 28 тонн. Але під водою вага не має значення. Dragon 12 – так він називається – був розгорнутий у вузькому каналі між островами і прив’язаний до морського дна.
Форма приливного змія дозволяє здійснювати повторювані та послідовні рухи у вигляді вісімки, які гарантують швидкий потік навколо пристрою. Цей потік обертає турбіну, яка виробляє електроенергію і передає її через трос, а потім на берег по кабелях по морському дну. Dragon 12 має потужність 1,2 мегавата – Minesto не повідомила, скільки електроенергії вона забезпечує приблизно 55 000 мешканців островів, але при максимальній потужності вона може покрити потреби близько 1 000 будинків.
“Це великий день для Minesto. Ми досягли найважливішої віхи в історії компанії, виробляючи електроенергію в мережу за допомогою нашої мегаватної електростанції. Ми пишаємося і щасливі, і більше, ніж будь-коли, з нетерпінням чекаємо на майбутню подорож”, – сказав д-р Мартін Едлунд, генеральний директор компанії Minesto, у своїй заяві для преси.
“Те, чого команда Minesto досягла сьогодні, є надзвичайним і встановлює новий порядок денний для розвитку відновлюваної енергетики в багатьох регіонах світу. Конкурентоспроможність Dragon 12 очевидна: вона потужна, економічно ефективна і подає в мережу передбачувану електроенергію”.
Вартість виробництва припливної електроенергії за допомогою установки Minesto здається значно меншою, ніж у інших припливних проєктів, і лише трохи вищою, ніж у офшорних вітрових турбін. Це може змінитися зі збільшенням масштабу, і в кінцевому підсумку це може стати конкурентною альтернативою офшорній вітроенергетиці з двох причин.
Одна з них полягає в тому, що приливного змія набагато легше розгорнути – це не є великим інженерним проєктом. Крім того, приливні течії відбуваються з певною регулярністю, на відміну від вітру. Буде цікаво спостерігати за наступними кроками цієї технології.
Источник: nnews.com.ua