ПолiтДумка

Південна Корея вперше за п’ятнадцять місяців наростила експорт чіпів

05 декабря
02:15 2023

На початку грудня державні органи статистики Південної Кореї опублікували підсумки листопада, повідомивши про збільшення експортного виторгу країни на 7,8% у річному порівнянні до максимальних з початку року $55,8 млрд. Важливо, що після 15-місячного зниження до зростання повернувся і виторг від реалізації напівпровідникових компонентів за межами країни.

У напівпровідниковому сегменті експортний виторг Південної Кореї за підсумками листопада зріс на 12,9 % порівняно з аналогічним місяцем минулого року. Цьому сприяло зростання цін на пам’ять, як пояснюють представники TrendForce. Вихід на ринок нових моделей смартфонів і зростання популярності систем штучного інтелекту, яким теж потрібна пам’ять, що виробляється в Південній Кореї, рухали експортний виторг країни вгору.

Імпортний виторг у Південній Кореї скоротився на 11,6 % порівняно з листопадом минулого року, до $52 млрд. Що характерно, корейський автопром уже 17 місяців поспіль демонструє зростання виручки, листопад завершився зростанням цього показника на 21,5 % до $6,5 млрд Електромобілі формували до 23,8% експортного виторгу корейських автовиробників у листопаді, сума виручки від їх реалізації зросла на 69,4% до $1,6 млрд.

Китай продовжує залишатися для Південної Кореї найбільшим за величиною напрямом експорту, навіть зниження виручки на 0,2% до $11,4 млрд не завадило зберегти відрив від США, де південнокорейські постачальники в листопаді врятували $11 млрд. Виручка корейських постачальників на китайському ринку перевищує $10 млрд вже четвертий місяць поспіль. У США найбільший попит мають такі категорії корейських товарів: автомобілі, верстати, напівпровідникові компоненти, бездротові пристрої зв’язку, побутова техніка, продукти нафтохімічної та біохімічної промисловості.

Share

Статьи по теме

Последние новости

ЄС виписав компанії Apple рекордні 1,8 млрд євро штрафу за ринкові зловживання

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!