Поки партнери озброюють Україну, Росія виснажується — факти (ВІДЕО)
Російська армія на додаток до проблем із відновленням запасів високоточної зброї зазнає дефіциту й інших ресурсів, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Бракує, наприклад, шин для військової техніки. А у Головному управлінні розвідки Міноборони України констатують, що з нинішнім виробництвом ракет Росія не здатна відновити запаси до рівня 2022 року. Сірий імпорт та контрабанда не можуть повністю покрити потреби російської армії. Тим часом партнери запевняють Україну: допомагатимуть їй стільки, скільки потрібно для перемоги.
США виділять Україні додаткову підтримку на понад 1 млрд дол. Про це за підсумками візиту до Києва заявив держсекретар США Ентоні Блінкен. З них 665,5 млн дол. спрямують на військову та цивільну допомогу у сфері безпеки.
“Загалом з початку російської агресії ми виділили понад 43 млрд дол. на надання допомоги у забезпеченні безпеки. Нове фінансування у сфері безпеки, про яке ми оголошуємо сьогодні, також буде підкріплене прибуттям цієї осені американських танків Abrams та навчанням українських пілотів на F-16 у Сполучених Штатах, доповнюючи навчання, що вже проводиться в Європі”, — повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен.
Якщо питання з постачанням F-16 вже розв’язується у практичній площині, то надання систем дальньої дії ATACMS поки що обговорюється. Тактичні ракети ATACMS мають дальність до 300 км. Одна може зачистити площу приблизно у квадратний кілометр. Постачання цих ракет міністр закордонних справ України обговорив із держсекретарем США.
“Докладно обговорили надання Україні далекобійних ракет ATACMS. Мали дуже предметну розмову. Ми розраховуємо, що дискусії всередині адміністрації призведуть до позитивного рішення”, — зазначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
Черговий пакет військової допомоги передала Україні Німеччина. Це 10 тис. боєприпасів для зенітних установок Gepard, понад 8,5 млн набоїв, 27 тис. боєприпасів, броньовані автомобілі та вантажівки, а також 20 тис. захисних окулярів для солдатів. Також про новий пакет військової допомоги Києву оголосила Данія.
Українці за допомогою союзників досягають значних успіхів на полі бою, вважає генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору Єнс Столтенберг.
“Реальність така, що українці насправді знову і знову перевершують очікування. Ми повинні пам’ятати про наші зобов’язання. Наші зобов’язання підтримувати їх, давати їм поради. Але на полі бою складні рішення мають ухвалювати українські командири та солдати. Ми не можемо сидіти в Брюсселі у штаб-квартирі НАТО або Європейського Союзу і говорити їм, як воювати”, — зазначив генсекретар НАТО Єнс Столтенберг.
Співрозмовники України наголошують: підтримуватимуть Україну стільки, скільки потрібно — до перемоги.
У Москви ж із партнерами серйозні складнощі. Через санкції проти Росії, запроваджені Євросоюзом і США, російська армія зазнає серйозного дефіциту в західних технологіях, електроніці, запчастинах, озброєннях та боєприпасах.
У партнерах токсичний Кремль має лише такі країни як Білорусь, Іран або Північна Корея. The New York Times з посиланням на свої джерела повідомляє, що лідер КНДР збирається приїхати на зустріч із Путіним до Владивостока, коли там проходитиме Східний економічний форум. Мета візиту — переговори про постачання боєприпасів та озброєння Москві. Йдеться про артилерійські снаряди 122-го та 152-го калібру, а також про ракети. За словами співзасновника аналітичного проєкту Oryx Йоста Оліманса, Північна Корея може ще постачати Росії запчастини до танків, таких як Т-54 та Т-62.
“Ще пів року тому ніхто б подумати не міг у Росії про те, що їх країна критично потребуватиме допомоги таких “видатних” партнерів, як Іран, Корейська Народно-Демократична Республіка. Це свідчення технологічної, політичної відсталості та приреченості Російської держави”, — коментує політолог, публіцист Андрій Піонтковський.
За постачання озброєння до Росії Пхеньян вимагає чимало — сучасні технології для супутників та атомних підводних човнів, нафтопродукти, тверду валюту та продовольчу допомогу.
Источник: uatv.ua