Поки що ШІ не загрожує знищенням людства
Зростання продуктивності штучного інтелекту — це радше хороша новина, хоча він може нести певні загрози. Так засновник Microsoft Білл Гейтс відповів на питання The Verge, чи не турбує його, що ШІ «знищить світ».
В інтерв’ю Гейтс розповів, що сам часто використовує інструменти ШІ у повсякденному житті. «ChatGPT — чудовий спосіб отримати пояснення щодо конкретних питань. Я часто пишу, і це величезна допомога у написанні текстів», — сказав Гейтс. Найчастіше використовуваною ним функцією з ШІ Гейтс назвав створення короткого звіту про зустріч, інтегровану в сервіс Microsoft Teams.
Найближчим часом перспективи розвитку ШІ Гейтс оцінює оптимістично, оскільки він дає нові можливості для освіти та охорони здоров’я. Однак у довгостроковій перспективі Гейтс не виключив використання ШІ в шкідливих цілях. «У міру того, як він стає все потужнішим… ви знаєте, оскільки його використовують і погані хлопці можуть виникнути проблеми. Але загалом я вважаю, що це корисна річ, і нам просто потрібно правильно її розвивати», — вважає Гейтс.
Засновник Microsoft засумнівався в тому, що розвиток генеративного штучного інтелекту, подібного до ChatGPT, збільшить кількість фейкових новин, якщо не рахувати загрози дипфейків. «Люди можуть і самі надрукувати дезінформацію у текстовому редакторі. Їм, знаєте, не потрібний ШІ, щоб писати будь-яку нісенітницю», — вважає Гейтс.
Навесні 2023 року на тлі сплеску розвитку інструментів ШІ був опублікований відкритий лист експертів та представників IT-галузі, які попередили, що системи ШІ з інтелектом, порівнянним з людським, можуть становити небезпеку для суспільства, і запитали, чи повинні люди ризикувати втратою контролю. над цивілізацією». Вони закликали всі ШІ-лабораторії припинити навчання систем потужніших за GPT-4 мінімум на півроку, доки не будуть створені загальні протоколи безпеки; у зверненні говорилося, що якщо це не вдасться зробити швидко, влада «має втрутитися і ввести мораторій». Серед авторів листа був мільярдер Ілон Маск, співзасновник соцмережі Pinterest Еван Шарп та співзасновник Apple Стів Возняк.
Источник: charter97.org