ПолiтДумка

Польський стартап PK MIL SA вироблятиме українську самохідну гаубицю Богдана

10 марта
14:17 2026

Польсько-українське підприємство PK MIL SA готується розгорнути виробництво самохідної гаубиці «Богдана» калібру 155 мм у Польщі. Проєкт передбачає постачання для польської армії, України та країн східного флангу НАТО, а також експорт без обмежень, пов’язаних із воєнним виробництвом на українській території.

PK MIL SA створили компанія Ponar Wadowice та Краматорський завод важкого верстатобудування. Польський партнер володіє контрольним пакетом акцій (51%) і відповідає за інтеграцію гідравлічних систем, використовуючи досвід участі в програмах Krab та БМП Borsuk. Підприємство зареєстрували восени 2025 року, нині триває завершення регуляторної та виробничої підготовки.

Польща має власну потребу в сучасній колісній артилерії, адже у військах досі використовуються 152-мм САУ Dana радянського зразка, а проєкт заміни Kryl був призупинений.

«Богдана» (2С22) — колісна самохідна артсистема стандарту НАТО 155 мм. Вона важить 28 тонн, має броньовану кабіну для п’яти членів екіпажу, захищену від куль калібру 7,62 мм та уламків. Дизельний двигун потужністю до 420 к.с. забезпечує швидкість до 80 км/год і запас ходу 800 км по дорогах. Гармата L/52 стріляє темпом до п’яти пострілів на хвилину, дальність сягає 42 км звичайними снарядами та до 60 км активно-реактивними.

Система сумісна з широким спектром боєприпасів НАТО, включно з M107, M795, M549A1, BONUS та високоточними M982 Excalibur. Розробку «Богдани» розпочали у 2016 році, перший прототип зібрали у 2018-му, а офіційно на озброєння САУ прийняли 21 липня 2023 року після бойового застосування, зокрема на острові Зміїний.

Запуск виробництва в Польщі має забезпечити стабільні поставки та розширити експортні можливості української артилерійської системи.

Источник: noworries.news


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Компанія Apple різко збільшила виробництво iPhone в Індії

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!