ПолiтДумка

Повстання машин усе ближче? Учені створили незламного надшвидкого робота зі ШІ

10 мая
21:44 2024

Трипала роботична рука допоможе вдосконалити штучний інтелект, навчаючи інші машини, як діяти в навколишньому світі.

Британська компанія Shadow Robot розробила робо-руку, яка витримує сильні удари, а також може перейти з повністю відкритого стану в закритий всього за 500 мілісекунд, пише MailOnline.

Робот важить 4,1 кг і має функції штучного інтелекту (ШІ). Він досить міцний, щоб протистояти ударам молотками або поршнями. Ця міцність покликана допомогти «руці» витримати процес навчання тому, як взаємодіяти зі світом. Робот приблизно на 50% більший за людську руку. Цікаво, що пристрій оснащений не п’ятьма, а трьома пальцями.

За словами директора Shadow Robot Річа Вокера, основна мета проєкту — допомогти в навчанні штучного інтелекту. За його словами, тоді як роботи в заводських цехах здатні виконувати прості операції, наприклад переміщати листи металу з одного місця в інше, реальний світ вимагає складніших рухів. Щоб роботи могли виконувати складніші завдання або діяти автономно, їм знадобиться ШІ для управління і координації. Але процес навчання ШІ управління роботом може виявитися дорогим і навіть руйнівним для деяких роботів.

Минулого року дослідники з Каліфорнійського університету в Берклі намагалися навчити ШІ збирати білизну шляхом повторення рухів. Однак рухи робота були настільки хаотичні, що він буквально почав розвалюватися. Щоб роботи не розбивали себе на шматки під час навчання, компанії Shadow Robot довелося зробити «руку» надзвичайно жорсткою і міцною.

Кожен палець являє собою модульний компонент, тому в разі пошкодження його можна швидко відключити. Однак, щоб бути корисною в розробці машинного навчання, «рука» має бути чутливою. Під поверхнею кожного кінчика «пальця» розташовані сотні крихітних камер, які фокусуються на внутрішній частині покриття, званого «шкірою». Коли «рука» захоплює предмет, ці камери фіксують, як деформується «шкіра», і можуть визначити, наскільки твердим чи м’яким є предмет.

Робот-рука наразі перебуває у виробництві, тому його вартість поки що не встановлена. Але Вокер запевняє, що її буде виставлено на продаж і купити її зможуть різні компанії та дослідницькі інститути.

Источник: focus.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Світові поставки смартфонів сягнули трирічного максимуму

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!