ПолiтДумка

Представлено Raspberry Pi 5 з ціною від $60

28 сентября
22:58 2023

Офіційно анонсовано одноплатний комп’ютер Raspberry Pi 5 – через чотири роки після виходу попередника. Нова модель отримала чотирьохядерний процесор із тактовою частотою 2,4 ГГц, до 8 ГБ оперативної пам’яті, а також цінник до $80.

В основу Raspberry Pi 5 ліг процесор Broadcom BCM2712 – виготовлений за технологією 16 нм чип пропонує чотири 64-бітних ядра Arm Cortex-A76 з тактовою частотою 2,4 ГГц, 512 КБ кеша L2 на кожне ядро і 2 МБ загального кеша L3. Для порівняння, у Raspberry Pi 4 застосовували 28 нм чип Broadcom BCM2711 із квартетом ядер Arm Cortex-A72, менш продуктивний, більш ненажерливий і на три покоління старший. Графічна підсистема Broadcom VideoCore VII комплектується відкритими драйверами Igalia Mesa – вона дає змогу під’єднати через два порти micro-HDMI два 4K-дисплеї з частотою оновлення 60 Гц і підтримкою HDR. Мультимедійну підсистему доповнюють розроблені силами Raspberry Pi апаратний декодер 4K60p HEVC і ISP.

Підтримуються Wi-Fi 5 (802.11ac), Bluetooth 5.0 і Bluetooth Low Energy, є гігабітний Ethernet. Присутні два повнорозмірні порти USB 3.0 з підтримкою одночасної передачі даних на швидкості 5 Гбіт/с, два повнорозмірні USB 2.0, а також один USB Type-C, який використовується як порт живлення. Уперше в історії Raspberry Pi 5 дає змогу під’єднувати периферію PCI Express – за неї відповідає шина PCIe 2.0, але знадобиться додатковий модуль HAT (Hardware Attached on Top), як і для PoE. Зберігся 40-контактний роз’єм GPIO, порти камери/дисплея MIPI оновилися до схеми 2×4 лінії, подвоїлася швидкість слота для карт microSD.

Розробник із гордістю розповів про використаний у Raspberry Pi 5 чип власної розробки RP1 – проєкт коштував $15 млн. Чип виступає мікросхемою південного моста, тобто обробляє завдання введення-виведення, замінюючи деякі функції, які раніше виконувала основна SoC: низькошвидкісна периферія GPIO, Ethernet, MIPI. Тепер під контролем SoC залишилися HDMI, SDRAM і PCI Express.

Raspberry Pi 5 пропонується тільки у двох варіантах з ОЗП 4 і 8 ГБ за ціною $60 і $80 відповідно. Як додаткові аксесуари пропонуються: фірмовий корпус із вбудованою системою охолодження за $10, кулер для роботи без корпусу за $5, 25 Вт блок живлення за $12, шлейфи для камери або дисплея завдовжки 200, 300 і 500 мм за $1, $2 або $3 відповідно, літій-марганцевий акумулятор Panasonic на клейкій основі і з роз’ємом JST, HAT-модуль PoE+, який з’явиться на початку 2024 року, і його ціна поки не уточнюється, а також два HAT-модулі M.2, перший з яких призначається для накопичувачів форматів 2230 і 2242 і поміщається з ними у фірмовий корпус, а другий орієнтований на більшу периферію – їх теж доведеться чекати до початку майбутнього року.

Одноплатний комп’ютер Raspberry Pi 5 надійде в продаж у жовтні. Зараз компанія допрацьовує оновлену версію фірмової платформи Raspberry Pi OS, заснованої на останній Debian 12 Bookworm з численними нововведеннями, включно з переходом з X11 на Wayland.

Источник: root-nation.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Откуда берётся перхоть и как от неё избавиться

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!