Представляючись за американців, китайські облікові записи на X прагнуть розділити та зруйнувати
Аналіз, яким ексклюзивно поділився The Post, виявив, що більшість китайських облікових записів видають себе за північноамериканців, іноді знімаючи фотографії зі сторінок справжніх американців у LinkedIn, але змінюючи свої імена. Акаунти часто пишуть про Китай, Ілона Маска, президента Байдена та вибори в США.
«Наявність цих облікових записів підтверджує той факт, що державні актори продовжують намагатися впливати на політику США, маскуючись під медіа та співвітчизників Америки», — сказала Рене ДіРеста, менеджер з технічних досліджень Стенфордської інтернет-обсерваторії. «Напередодні проміжних іспитів 2022 року дослідники та команди цілісності платформ співпрацювали, щоб перешкодити зусиллям іноземного впливу. Ця співпраця, здається, припинилася; Twitter, здається, не звертається навіть до мереж, визначених його аналогами, і це не чудово».
Тим часом обліковий запис, який звинувачується в веденні Міністерства громадської безпеки Китаю, все ще знаходиться на X через 10 місяців після того, як прокуратура США посилалася на його твіти у кримінальній скарзі. Його опублікували лише 24 січня.
The Post вдалося пов’язати обліковий запис @Bag_monk із «Робочою групою спеціального проекту 912», порівнявши тексти двох своїх твітів із текстами, на які посилаються прокурори у скарзі від квітня 2023 року , які збігаються дослівно.
Тодішні прокурори описували цей підрозділ як частину «широкої діяльності з метою впливу та формування громадського сприйняття [китайського] уряду, [Комуністичної партії Китаю] та її лідерів у Сполучених Штатах і в усьому світі».
Обліковий запис, здається, пов’язаний з десятками облікових записів на X та інших платформах, які публікують і повторно публікують провокаційні повідомлення. У четвер лондонський некомерційний Інститут стратегічного діалогу опублікував звіт , в якому пов’язує деякі публікації звинувачення зі Spamouflage, семирічною прихованою кампанією впливу, яка, за підозрою, керується Комуністичною партією Китаю.
Контент містить негативне зображення як Байдена, так і колишнього президента Дональда Трампа , а також матеріал, який «схоже, спрямований на створення почуття тривоги щодо стану Америки без будь-яких явних партійних ухилів. Він зосереджений на таких питаннях, як занепад міст, фентанілова криза, брудна питна вода, жорстокість поліції, насильство з використанням зброї та розвалена інфраструктура», – написала Еліз Томас, аналітик інституту.
На деяких зображеннях, опублікованих @Bag_monk і подібними обліковими записами, зображено шість пальців або частини тіла, які зливаються разом , що свідчить про те, що вони могли бути створені за допомогою інструментів штучного інтелекту.
Очевидні зображення, створені ШІ, також зображують Трампа в помаранчевому тюремному комбінезоні. Одну з таких зображень , на якій також зображені Байден і його син Хантер, опублікували 10 окремих акаунтів. Усі їхні дописи мали однаковий підпис і були опубліковані після того, як минулого року федеральна прокуратура висунула Трампу звинувачення в незаконному зберіганні секретних документів. Згідно з загальнодоступною таблицею X, дописи зібрали близько 16 900 переглядів.
Дослідники кажуть, що Китай, як і Росія, також почав розміщувати статті, що просувають свої політичні погляди, на місцевих новинних сайтах. Одна кампанія, яку Citizen Lab університету Торонто нещодавно приписала пекінській маркетинговій компанії, включала 123 веб-сайти в 30 країнах.