Прем’єр Бельгії повідомив про висилку десятків російських шпигунів
Бельгія активізувала роботу з виявлення російських громадян, які вели незаконну розвідувальну діяльність у країні. За словами прем’єра Олександра Де Кроо, «за останні місяці» влада депортувала «десятки так званих російських дипломатів».
«Чи були вони шпигунами? Очевидно, що так», – сказав він в ефірі RTL (цитата The Brussels Times).
Де Кроо зазначив, що Кремль регулярно робить спроби «дестабілізувати демократію» в Бельгії, використовуючи різні види атак.
«Якщо ми виступаємо проти Росії, дуже часто наші веб-сайти стають об’єктами кібератак у наступні години», – розповів він.
Також Росія провела численні дезінформаційні кампанії.
«Наприклад, коли відбувалося полювання на Юргена Конінгса (колишнього кадрового військового, який погрожував вірусологам та уряду Бельгії під час пандемії Covid-19 у 2021 році. – TMT), у наших служб безпеки виникли підозри щодо організованих дезінформаційних кампаній у делікатні моменти», – уточнив де Кро.
У квітні 2023 року журналісти-розслідувачі De Tijd та її європейські партнери з’ясували, що на посольстві Росії в Бельгії встановлено найбільшу кількість обладнання супутникового зв’язку, яке використовується для передачі конфіденційної інформації до РФ. Йшлося про як мінімум 17 «тарілок».
«Один із можливих варіантів використання параболічних антен – перехоплення сигналів супутникової телефонії, наприклад системи Thuraya. Подібна антена, встановлена на даху посольства в Бельгії, може дозволити прослуховувати переговори майже з усієї Західної Європи», – зазначали розслідувачі.
Служба державної безпеки Бельгії підозрювала у шпигунстві керівника представництва Росії в Євросоюзі Кирила Логвінова. За її інформацією, дипломат є агентом Служби зовнішньої розвідки РФ. Служба вважала, що не лише 48-річний Логвінов, а й інші співробітники представництва ведуть «секретну діяльність проти європейських інтересів».
При цьому бельгійська контррозвідка закликала владу оголосити Логвинова персоною нон грата і депортувати за шпигунство ще рік тому, коли він був заступником постпреда, проте в Європейській службі зовнішніх зв’язків (EEAS) виступили проти побоювань, що у відповідь Росія створить проблеми для її дипломатів. Нині Логвінов продовжує працювати у Брюсселі.
Офіційно про висилку російських дипломатів із Бельгії в останні місяці не повідомлялося. Після початку повномасштабного вторгнення в Україну в Брюсселі оголосили персонами нон грата 19 працівників постпредства РФ в ЄС, а також 21 співробітник посольства РФ.
Источник: ukranews.com