причини, які можна виправити, не звертаючись до провайдера
В оселі будь-якої сучасної людини обов’язково має бути можливість підключитися до «всесвітньої павутини». Однак, коли погано працює Wi-Fi, з’являються проблеми з підключенням або швидкістю передачі даних, багато хто з нас починає скаржитися провайдеру на гарячій лінії (і не факт, що додзвонитеся). Однак, оскільки більшість проблем можуть бути пов’язані саме з роутером, вирішити «капризи» Wi-Fi можна самостійно.
Існує декілька основних причин неякісної роботи мережі Wi-Fi. Про те, як виправити їх, прискоривши передачу даних.
Неправильно встановлено роутер
Навіть відкриті дверцята шафи, які перекривають «видимість» радіосигналу роутера, можуть знизити швидкість. А якщо пристрій знаходиться за однією-двома стінами, то взагалі біда. Експерти радять розміщувати маршрутизатор усередині приміщення або у тій кімнаті, де ним постійно користуються.
Занадто багато перешкод
Постарайтеся підібрати місце для роутера в будинку подалі від вікон та стін із сусідами (вглиб приміщення). Річ у тім, що перешкоди в роботі роутера можуть створювати в багатоквартирному будинку сусідський роутер, смартфон або ноутбук, а також перехожі зі своїми гаджетами.
Занадто багато підключень до роутера
Нерідко до одного роутера ми підключаємо все на світі. Наприклад, комп’ютер, два телевізори, 3 смартфони, ноутбук, камера відеоспостереження, розумна лампочка — безліч пристроїв гальмують сигнал і роутеру просто важко впоратися з обробкою всіх підключень.
Неправильно виставлені налаштування. Наприклад:
- У налаштуваннях стоїть найнижча потужність, тому у вас виникає проблеми із підключенням. Цей параметр можна переглянути в адміністраторі пристрою. Про те, як це зробити, краще «погуглити» — моделей роутерів дуже багато, дані для доступу будуть сильно відрізнятися.
- У налаштуваннях маршрутизатора виставлено роботу лише в одному каналі, на якому є занадто багато перешкод. В цьому випадку канал підбирається шляхом «наукового тику» — на якому краще зв’язок, той і слід залишити.
- У налаштуваннях пристрою виставляється занадто вузький канал Wi-Fi, наприклад, якщо канал 20 МГц. Найкраще підняти його на максимум.
Wi-Fi-роутер просто «втомився»
Роутери також не вічні. Звичайно, існують моделі, які багато років працюють без проблем. Але є і ті, які через пару років уже починають «капризувати». Експерти рекомендують міняти маршрутизатор раз на 5 років.
Источник: telegraf.com.ua