ПолiтДумка

Приватні супутникові оператори допомагають військовим відстежувати наземні цілі

24 марта
16:03 2024

Військово-повітряні та космічні сили США співпрацюють із Національним розвідувальним управлінням над розробкою спеціального угруповання супутників-датчиків, спеціально розроблених для індикації рухомих цілей (GMTI). Ця технологія замінить великі літаки радіолокаційного спостереження, такі як JSTARS, які раніше використовувалися ВПС для відстеження пересування військ і транспортних засобів на землі.

В той самий час сотні комерційних супутників дистанційного зондування обертаються навколо Землі, забезпечуючи безпрецедентні можливості отримання зображень, що змушує керівників галузі сумніватися, чи варто військовим використовувати ці комерційні системи для GMTI.

Під час панельної дискусії 20 березня на конференції Satellite 2024 керівники сказали, що інтерес військових до GMTI з космосу створює можливість для Пентагону отримати вигоду від приватних інвестицій у сузір’я дистанційного зондування.

Вони відзначили, що хоча військові системи, оптимізовані для постійного спостереження за конкретними цілями, все ще будуть потрібні, регулярно оновлювані комерційні зображення можуть потенційно забезпечити загальний моніторинг зон інтересів і відстеження повільніше рухомих цілей і моделей життя.

Вони стверджували, що гібридний підхід, який використовує комерційні та спеціалізовані військові системи, може забезпечити «найкраще з обох світів» рішення за нижчої вартості для платників податків.

Спостерігати не те саме, що дивитися

Джейсон Малларе, віце-президент з урядових програм і стратегії США в Umbra, сказав, що компанія співпрацює з Агентством перспективних оборонних проектів над методами супутникових зображень, спрямованих на відстеження рухомих цілей. 

Umbra будує та використовує невеликі супутники, оснащені радаром із синтетичною апертурою, типом датчика, який може створювати зображення високої роздільної здатності шляхом обробки радіолокаційних сигналів. 

Приватна промисловість розгорнула передову технологію візуалізації в космосі «навіть без чіткого сигналу попиту, без чіткого бюджету або без чіткого адресного ринку в найбільшій космічній економіці світу», — сказав Малларе. «Ви можете уявити, що ми могли б зробити, якби уряд сказав: ось які вимоги, це затримка, яка нам потрібна, це тип продукту, який нам потрібен?»

Скотт Герман, директор із продуктів компанії Maxar Intelligence із супутникових зображень, зазначив, що комерційні системи не були розроблені для постійного «погляду», необхідного на полі бою, який раніше надавав JSTARS, скорочення від Joint Surveillance Target Attack Radar System .

Військово-повітряні сили припинили польоти на літаках JSTARS, оскільки вони були визнані надто вразливими в сучасних бойових умовах, де передові системи протиповітряної оборони становлять серйозну загрозу для великих, повільних літаків. 

Герман зазначив, що комерційні угруповання чудово підходять для частих повторних оглядів великих територій, але визначення швидко рухомих цілей, таких як пікапи чи танки, вимагає іншого підходу — так званого «утримання під вартою» цілі. Це вимагає, щоб супутник зосереджувався на певній області протягом тривалого періоду часу, можливості, яка зараз відсутня в більшості комерційних пропозицій.

Девід Готьє, колишній співробітник Національного агентства геопросторової розвідки, а нині головний спеціаліст зі стратегії GXO Inc., запропонував уряду розглянути гібридний підхід. Військові можуть використовувати комерційно доступні системи для ширшої обізнаності про ситуацію та відстеження цілей, що рухаються повільніше. Але щоб постійно стежити за швидкозмінними загрозами, знадобляться спеціальні військові супутники GMTI.

Комерційні SAT для розвідки на полі бою

Герман зазначив, що комерційні сузір’я на низькій навколоземній орбіті оптимізовані для періодичного регіонального моніторингу, а не справжнього відстеження бойових дій, хоча існують ніші для комерційних зображень для розширення національних систем

За його словами, можна «отримувати вектори руху» з комерційних зображень, щоб визначити, чи рухається об’єкт у певному напрямку, що може бути цінним інтелектом. «Це відрізняється від постійного спостереження за колоною, що рухається по шосе».

За словами Еріка Дженсена, виконавчого директора компанії Iceye US, оператора супутників SAR, легше інформувати про морську зону за допомогою комерційних супутників, оскільки вони рухаються досить повільно, і їх можна контролювати з космосу. 

Iceye надає послуги морського спостереження, спрямовані на відстеження суден у морі. «Але якщо у вас є швидкоплинний човен, що мчить від Куби до Флориди, це зовсім інша проблема», — сказав Дженсен. «Тож важливо, щоб ми всі усвідомлювали, що це не лінійні випадки використання, і що в кожній області існує підмножина з точки зору типів об’єктів, які ви хочете відстежувати, що дуже застосовно до можливостей, які сьогодні знаходяться на орбіті».

Источник: portaltele.com.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Нова технологія збільшує виробництво графена на 22%

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!