про користь фрукта для організму
Банани – один із найпопулярніших фруктів, який є на полицях супермаркетів цілий рік. Він має багато поживних елементів, а ще він доволі солодкий, тому може слугувати як десерт.
Банани це доволі популярний фрукт, який вирощують у багатьох частинах світу.
Чому банани корисно їсти кожного дня?
Банани містять у собі безліч корисних речовин, зокрема у їх складі є клітковина, яка необхідна для шлунково-кишкового тракту.
В одному плоді середнього розміру (120 г) також може бути:
- калій — 9 % від РДНС (Рекомендована добова норма споживання);
- вітамін B6 — 33 % від РДНС;
- Вітамін C — 11% від РДНС;
- магній — 8 % від РДНС;
- мідь — 10% від РДНС;
- марганець — 14% від РДНС;
- чисті вуглеводи — 24 г;
- клітковина: 3,1 г;
- білок: 1,3 г;
- жири: 0,4 г.
Середнього розміру банан містить близько 105 калорій і майже повністю складається з води і вуглеводів.
Також банани містять речовини, які здатні знизити рівень цукру у крові. Ці фрукти багаті пектином – типом волокон, які надають м’якоті губчасту структурну форму. Незрілі плоди містять стійкий крохмаль, який діє як розчинна клітковина і не перетравлюється. І пектин, і стійкий крохмаль можуть знижувати рівень цукру в крові та пригнічувати апетит, уповільнюючи спорожнення шлунка.
Також цей фрукт здатний зміцнити здоров’я травної системи. Харчові волокна пов’язані з багатьма перевагами для здоров’я, включаючи поліпшення травлення. Банан середнього розміру містить близько 3 г клітковини, що робить його чудовим джерелом харчових волокон.
Банани можуть покращувати роботу серця. Калій — мінерал, необхідний для здоров’я серця, особливо для контролю артеріального тиску. Банани — відмінне дієтичне джерело калію. Один плід середнього розміру містить 9% РДНС. Дієта, багата калієм, може допомогти знизити артеріальний тиск, а у людей, які вживають багато калію, ризик серцевих захворювань істотно нижче. Крім того, банани містять пристойну кількість магнію, який також важливий для здоров’я серця.
Источник: chasdiy.org