про що говорить постійна втома
Часте відчуття безсилля та втоми може говорити про наявність серйозних проблем зі здоров’ям.
Апатія – це погано
Медики вважають, що відчувати втому та апатію – нормально лише в одному випадку: коли людина прийшла додому після довгого робочого дня. Або після виснажливих переговорів із партнерами. Але відчувати роздратування, сильну слабкість та втому на постійній основі – не є добре. Такий пригнічений стан може свідчити про наявність у людини серйозних проблем зі здоров’ям.
Як не пропустити хворобу і про що можуть сигналізувати занепад сил та апатія, розповіла лікар-терапевт Ганна Скоромова .
Причини постійної втоми
На думку медика, викликати втому можуть п’ять станів, які потребують уваги як самої людини, так і лікарів.
-
Нестача вітаміну В12. Він допомагає правильно працювати нервовим та червоним кров’яним клітинам. Останні, наприклад, беруть участь у транспортуванні до тканин кисню, без якого організм не може переробляти поживні речовини на необхідну йому енергію. Додатковими, хоч і необов’язковими симптомами дефіциту цього вітаміну також є діарея, оніміння пальців рук і ніг, погіршення пам’яті.
-
Дефіцит вітаміну D. Як правило, він виробляється організмом під впливом сонячних променів. Але якщо людина мало гуляє, рухається і веде малорухливий спосіб життя в цілому може виникнути дефіцит «сонячного» вітаміну. Поповнити його запаси можна рибною дієтою, яйцями та печінкою.
-
Збій у роботі щитовидної залози. Коли виникають такі проблеми, то з’являється не тільки постійна втома, а й починає стрибати вага, шкіра втрачає пружність і стає сухою людині часто холодно. Це типові ознаки гіпотиреозу – знижену активність щитовидної залози. Вирішити цю проблему можна лише, розпочавши грамотне лікування, яке порадить ендокринолог, після здачі необхідних аналізів.
-
Депресія. Втома, слабкість – один із найчастіших супутників цього стану. Згідно зі статистикою, депресії зазнають понад 20 відсотків населення планети.
-
Проблеми із кишечником. Глютенова хвороба – одна з найчастіших причин виникнення хронічної втоми на фоні проблем із кишечником. Вона проявляється нездатністю даного органу перетравлювати клейковину злакових культур. Іншими ознаками недуги є – здуття та діарея.
Источник: euromd.com.ua