Провайдери розповіли, чому в Україні погіршиться та подорожчає інтернет
Відбулась прес-конференція «Чому в Україні може суттєво погіршитися Інтернет?», яку організували Інтернет Асоціація України (ІнАУ) і Асоціація правовласників та постачальників контенту (АППК) за підтримки Офісу ефективного регулювання BRDO і спільнот «Телеком Юкрейн» та «УКОЗ».
Йшлось про зусилля Державної податкової служби України в умовах відсутності змін до Податкового кодексу України, всупереч рішенням судів, без обґрунтувань перевести підприємства малого бізнесу – постачальників послуг доступу до мережі Інтернет зі спрощеної на загальну систему оподаткування. Ці зусилля активно підтримуються Головою парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим, Мінфіном, а також кількома великими телеком-операторами.
Учасники прес-конференції обґрунтували позицію, що скасування “спрощенки” призведе до цілого ряду негативних соціальних, економічних і безпекових наслідків: зросте вартість послуг, погіршиться їхня якість, сталість під час воєнних руйнувань і вимкнень електрики.
Деякі тези з виступів учасників:
Олександр Савчук, Голова Правління ІнАУ: Від скасування спрощеної системи оподаткування програє суспільство: монополізація і концентрація ринків не призводить до покращення цін, до покращення технічної якості послуг, до покращення якості обслуговування.
Наталія Клітна, Голова Правління АППК: Дії ДПС, Мінфіну, пана Гетманцева є необґрунтованими не лише з точку зору законодавства, але й з погляду фінансової доцільності. Малий та середній бізнес з останніх сил без державної підтримки робить все можливе, щоб суспільство залишалось на зв’язку. Замість займатися стійкістю, тепер він буде витрачати шалені ресурси для свого захисту в судах.
Микола Кучерук, керівник ТОВ “Інтернет Схід Груп”, м. Краматорськ: Саме невеликі провайдери, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, забезпечують зв’язком більшість абонентів у сільській місцевості і прифронтових регіонах. Вони змогли забезпечити зв’язок під час блекаутів, швидко та ефективно відновлювати мережі після обстрілів.
Максим Смілянець, співзасновник платформи Telecom Ukraine: Я не розумію, для цього ця штучно створена війна під виглядом реформ. Ми готові публічно довести необґрунтованість невідомо звідки взятих цифр і розрахунків прибічників скасування спрощенки.
Олексій Дорогань, Голова Правління Офісу ефективного регулювання BRDO: Спрощена система оподаткування – це не лише про ставку, а й про простоту адміністрування. Європейською практикою є простіше податкове адміністрування для малих підприємств. Рівність умов забезпечується фактичною нерівністю умов адміністрування.
Валерій Пекар, громадський діяч: Це політична атака, замаскована під економічну. Мета – збільшити контроль за Інтернетом, зробити як в росії. Але головним бенефіціаром стануть не українські політики, а росіяни, вони отримають країну менш стійку. Малий бізнес – це ключ для збереження демократії в України, це ключ до успішної євроінтеграції.
Учасники прес-конференції закликали владу:
- під час війни не змінювати правила оподаткування для важливої для економіки та обороноздатності країни галузі;
- повернути ДПС та Мінфін до законного поля та конструктивного діалогу з галуззю;
- якщо є претензії до галузі, вирішувати їх шляхом обговорення змін до законодавства або інших нормативно-правових актів із залученням відповідних органів виконавчої влади на майданчику Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації.