ПолiтДумка

Путін боїться журналістів та опозицію

07 сентября
20:58 2022

Російського опозиційного журналіста Івана Сафронова після двох років ув’язнення в СІЗО засудили на 22 роки колонії суворого режиму. Його звинуватили у держзраді та співпраці з розвідками Німеччини та Чехії, а “доказами” виступили публікації журналіста, інформацію для яких він брав із відкритих джерел, повідомляє FREEДОМ.

Правозахисники, колеги та близькі Сафронова називають вирок абсурдним.

“Під нашою із Сафроновим квартирою жив алкаш Мішаня. Два роки тому Мішаня до смерті зґвалтував пляшкою товариша, але у в’язницю не поїхав. Цього року Мішаня на смерть викинув товариша по чарці з вікна і поїхав на 5 років. Вані сьогодні дали 22”, — написала в Twitter журналістка, наречена Сафронова Ксенія Миронова.

У західній пресі справи Сафронова та опозиційної “Нової Газети” називають показовими. Не менш промовистою є і статистика так званих фейків про російську армію — тобто будь-яких спроб сказати правду про повномасштабне вторгнення РФ в Україну. Вже понад ста осіб отримали строки ув’язнення та штрафи за цією статтею. Серед них і пересічні громадяни, і лідери думок. Наприклад, наприкінці серпня було заарештовано опозиційного політика, екс-мера Єкатеринбурга Євгена Ройзмана. Буквально за те, що назвав війну проти України “вторгненням”. За словами експертів, російська система прагне задавити протест у зародку з огляду на досвід сусідів.

“Вони просто купірують протест на тому етапі, коли він є мізерним. У цьому сенсі навіть більш показовою є ситуація з Лукашенком, який так само розповідав, які у нього фантастичні рейтинги і як його підтримує білоруський народ. А потім чомусь все-таки ризикнув провести чесні вибори. І в результаті вважається тепер самопроголошеним президентом Республіки Білорусь”, — зазначив політичний експерт Валентин Гладких.

Паралельно із запровадженням тотальної цензури Кремль намагається залучити громадян до участі у злочинній війні проти України. Пропаганда вимагає від росіян іти вбивати українців. А у школах запровадили спеціальні щотижневі уроки, де дітям вкладають у голови офіційну позицію Кремля.

У Росії боротися з інакодумством почали ще 2012 року, коли у правове поле вперше ввели поняття “іноагент”. З того часу цей статус отримали 87 організацій, 50 ЗМІ та 148 громадян. А у липні цього року закон змінили таким чином, що стати іноагентом можна буквально за пост, репост чи коментар у соцмережі. Як результат, у Росії не залишилося великих незалежних ЗМІ, правозахисні організації змушені припинити свою діяльність, а громадянське суспільство фактично усунуто. А це означає, що в Росії дозволено лише ту активність, яка збігається з думкою Кремля.

Источник: uatv.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Зеленський заявив про вирішальні три місяці, щоб зрушити ситуацію в бік миру

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!